Pistoleciarze Gwardii Zielona Góra wygrali Ogólnopolską Ligę Młodzieżową

Na strzelnicach pneumatycznych Floty Gdynia rozegrano finały III edycji Ogólnopolskiej Ligi Młodzieżowej. W zawodach mogły wystartować 3-osobowe reprezentacje klubów, które w eliminacjach uplasowały się w pierwszej ósemce. Oddzielnie rywalizowali karabiniarze i pistoleciarze. Strzelcy Gwardii Zielona Góra do decydującego startu zakwalifikowali się w obu specjalnościach. Pistoleciarze zielonogórscy awansowali do finału jako najlepsza drużyna i byli faworytem zawodów finałowych. Zielonogórscy karabiniarze awans uzyskali z ósmego miejsca.

W zawodach finałowych drużyny rywalizowały w dwóch 4-zespołowych grupach, a ich zwycięzcy rozgrywali mecz o złoty medal, drużyny z drugich miejsc rywalizowały o trzecie miejsce. W rywalizacji karabiniarzy, wychowanków duetu Roman Szmajs - Damian Komolka, nasza drużyna zajęła czwarte miejsce i w ogólnym rozrachunku zielonogórscy zawodnicy uplasowali się poza podium. W zespole Gwardii najlepiej zaprezentowała się Barbara Modrzyk, która wygrała dwa pojedynki.

W rywalizacji pistoleciarzy zielonogórzanie nie zawiedli i wygrali rywalizację grupową, a każdy z naszych zawodników wygrał dwa pojedynki. Patryk Sakowski i Jakub Rabczuk uzbierali po 17 pkt, a Robert Zgaiński 14 pkt. W meczu finałowym o zwycięstwo w III finale Ligi Młodzieżowej gwardziści rywalizowali z Zawiszą Bydgoszcz i cała trójka naszych pistoleciarzy wygrała swoje pojedynki. Patryk Sakowski zdeklasował przeciwnika 30:10, Robert Zgaiński też efektownie wygrał 27:13, a jedynie Jakub Rabczuk do ostatniego strzału walczył o wygraną i osiągnął cel, zwyciężając 22:18. Wynik rywalizacji Gwardia Zielona Góra - Zawisza Bydgoszcz to 79:41. Cała trójka pistoleciarzy to wychowankowie trenerów Mieczysław Kubiak - Jerzy Zarzycki, a w Gdyni opiekował się nimi Roman Kędra, prezes Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Równolegle z tymi zawodami rozgrywano strzelania o Puchar Gdyni i w kończącym zawody finale open zwyciężył Patryk Sakowski. Patryk z każdym startem na tych zawodach osiągał coraz lepsze rezultaty, co dobrze rokuje przed następnymi startami.

Najbliższe zawody strzelców Gwardii to kolejny wyjazd nad morze, tym razem do Łeby na International Baltic Cup, które są również zawodami klasyfikacyjnymi. W Łebie sezon pneumatyczny zainauguruje Sylwia Bogacka.

Więcej o: