Olsztynianin na podium. Jego sukces to nie przypadek

Marcin Niebrzydowski z Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin ponownie sięgnął po tytuł wicemistrza Polski młodzieżowców. - Jest bardzo dobrze poukładany, wie, czego chce od życia, i dzięki temu odnosi sukcesy - mówi Marek Wieczorek, trener i prezes OKKK.

W minioną sobotę w Radzyminie odbyły się XXVI mistrzostwa Polski młodzieżowców w karate kyokushin. Olsztyński klub reprezentowali tam Aleksandra Wieczorek, Karolina Słota i Marcin Niebrzydowski.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata, w której Wieczorek po rundzie finałowej zajęła 5. miejsce, zaś Słota rywalizację zakończyła w rundzie eliminacyjnej. - Ola była dwukrotnie mistrzynią Europy więc liczyłem, że zdobędzie medal - mówi Marek Wieczorek, trener i prezes OKKK. - Ze względu na jej kontuzję musieliśmy zrezygnować z walk i wystartowała tylko w kata.

Następnie w konkurencji kumite full contact wystąpili Karolina Słota oraz Marcin Niebrzydowski (kategoria do 70 kg). Marcin swoją pierwszą walkę wygrał przed czasem uderzeniami na korpus, uzyskując tym samym przewagę punktową. W kolejnej zwyciężył z utytułowanym zawodnikiem Marcinem Sturgulewskim. Z kolei w finale nieznacznie uległ Dominikowi Parol, tym samym zdobywając srebrny medal.

- Jesteśmy zadowoleni, że powtórzył on sukces z ubiegłego roku, kiedy został wicemistrzem Polski juniorów - przyznaje Wieczorek. - Teraz Marcin startuje w kategorii młodzieżowców [18-21 lat - red.]. Należy on do grupy zawodników bardzo ambitnych. Jest bardzo dobrze poukładany, wie, czego chce od życia, i dzięki temu odnosi sukcesy.

I dodaje: - Karolina to bardzo mocna i twarda zawodniczka. Po zawodach przyznała, że jest z siebie zadowolona i dała z siebie wszystko. W Radzyminie trafiła na bardzo mocną zawodniczkę i musiała uznać jej wyższość.

Warto wspomnieć, że tydzień wcześniej, podczas mistrzostw Polski juniorów w Wieliczce, Rafał Pomieszcz zajął trzecie miejsce w kategorii do 70 kg. - Przeczuwaliśmy, że Rafał utrzyma swoją formę i stanie na pudle - mówi prezes OKKK. - Uważam to za sukces, ponieważ zawody były bardzo mocno obsadzone.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: