Lech Poznań - Fiorentina z widownią! UEFA zgadza się na wpuszczenie kibiców na mecz

Kibice Lecha Poznań będą mogli obejrzeć mecz Kolejorza z Fiorentiną, który odbędzie się 5 listopada. UEFA zgodziła się o zawieszenie wykonania kary wobec poznańskiego klubu za rasistowskie okrzyki. Lech od razu rozpoczyna sprzedaż biletów

Lech został ukarany za okrzyki wzniesione przez kibiców podczas meczu w Bazylei. Krzyczeli oni "Piła, Piła, biała siła!", po tym jak wcześniej europejska federacja nałożyła karę za transparent o treści "Legion Piła. Krew naszej rasy" wywieszony podczas meczu w Sarajewie. I transparent, i okrzyki łamały regulacje UEFA w sprawie walki z rasizmem.

Kolejorz podjął ostatnią próbę uchylenia kary UEFA i wysłał swego prawnika do Szwajcarii. Złożył on wniosek, w którym powołał się m.in. na działania, jakie Lech podjął w walce z rasizmem. - Argumentacja oparta o czynne włączenie się Lecha Poznań do akcji RESPECT, z hasłem której piłkarze Kolejorza grali na koszulkach z FC Basel podczas meczu fazy grupowej Ligi Europy oraz uczestnictwie w akcji zainicjowanej przez ECA - "90 minutes for hope", znanej w Polsce jako "1 euro wsparcia dla uchodźców z Bliskiego Wschodu" - a także promowaniu idei równości i poszanowania drugiego człowieka, zyskała uznanie w oczach Komisji Apelacyjnej UEFA - informuje Lech Poznań.

Europejska federacja je uwzględniła. Kara nie została uchylona, ale jej wykonanie zawieszono na okres dwóch lat. Jeżeli w tym czasie nie dojdzie w meczach w europejskich pucharach do podobnych incydentów, nie zostanie ona wykonana.

Lech Poznań natychmiast rozpoczął sprzedaż biletów na mecz z Fiorentiną.

UEFA utrzymała za to grzywnę w wysokości 200 tys. zł, co znaczy, że Lech został już ukarany przez europejską federację karami w wysokości przeszło pół miliona złotych.

Zobacz wideo
Więcej o: