Stomil w listopadzie dwukrotnie na małym ekranie

Mecze olsztyńskich piłkarzy zarówno z Miedzią Legnica, jak i GKS-em Bełchatów będzie transmitowała stacja Polsat Sport. Rekordzistą pod tym względem będzie gdyńska Arka.

W obecnym sezonie na zapleczu ekstraklasy na małym ekranie można było zobaczyć cztery spotkania z udziałem Stomilu. Były to mecze rozegrane na stadionie przy alei Piłsudskiego kolejno z Chrobrym Głogów (2:1), Wisłą Płock (1:1), Zagłębiem Sosnowiec (2:4) oraz wyjazdowe z Arką Gdynia (1:0).

W listopadzie piłkarze prowadzeni przez trenera Mirosława Jabłońskiego ponownie zaprezentują się w świetle kamer. Stacja Polsat Sport zawita do Olsztyna, kiedy miejscowy zespół podejmie Miedź Legnica (14 listopada, godz. 15) oraz GKS Bełchatów (20 listopada, 20.30).

W nadchodzącym miesiącu rekordzistą pod względem występów w telewizji będzie niedawny rywal biało-niebieskich Arka Gdynia. Co tydzień kibice z Trójmiasta będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców w akcji - konkretnie spotkania u siebie z Dolcanem Ząbki i Wisłą Płock oraz wyjazdowe z Chrobrym Głogów i Zawiszą Bydgoszcz.

Spośród ligowych pojedynków z udziałem Stomilu do tej pory największą oglądalnością cieszyła się konfrontacja z Wisłą Płock. Przed telewizorami zasiadło wówczas ponad 87 tys. osób (z Zagłębiem Sosnowiec ponad 48 tys.). Co ciekawe, ten wynik daje drugie miejsce w klasyfikacji najchętniej oglądanych spotkań na zapleczu ekstraklasy. Liczniejszą widownię, bo wynoszącą ponad 120 tys. osób, zgromadził tylko pojedynek Chrobrego z Zawiszą (3:1).

Najbliższe spotkanie o punkty drużyna Stomilu rozegra w najbliższą sobotę przed własną publicznością z MKS-em Kluczbork (godz. 17).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: