Piłkarze Wisły Kraków i Cracovii zdominowali jedenastkę kolejki. Najlepszy Maciej Jankowski

Cracovia i Wisła Kraków mają po trzech piłkarzy w najlepszej jedenastce 13. kolejki ekstraklasy. Wyboru dokonali eksperci nc+.

Facebook?  | A może Twitter? 

Efektowne zwycięstwa krakowskich drużyn w ostatni weekend znalazły odzwierciedlenie w jedenastce kolejki. Boki obrony zajęli w niej Jakub Wójcicki z Cracovii i Łukasz Burliga z Wisły, choć akurat ten ostatni z Jagiellonią pełnił funkcję pomocnika.

Wśród najlepszych piłkarzy ostatniej serii gier znaleźli się jeszcze Mateusz Cetnarski i Deniss Rakels oraz Maciej Jankowski i Paweł Brożek. Wszyscy w weekend zdobyli bramki, a Cetnarski i Brożek zostali wybrani przez kibiców najlepszymi graczami meczów z Pogonią i Jagiellonią. Dla pomocnika Cracovii to już czwarte takie wyróżnienie w tym sezonie.

Dziennikarze i eksperci telewizyjni dodatkowo docenili Jankowskiego. Piłkarz Wisły został wybrany na najlepszego gracza kolejki. W piątek w Białymstoku strzelił dwa gole i w tym sezonie ma już na koncie cztery bramki w ekstraklasie.

Najlepsza jedenastka 13. kolejki

Burić (Lech) - Wójcicki (Cracovia), Dejmek (Korona), Guldan (Zagłębie), Burliga (Wisła) - Jankowski (Wisła), Cetnarski (Cracovia), Pawłowski (Korona) - Brożek (Wisła), Rakels (Cracovia), Stępiński (Ruch)

Więcej o: