Zimę spędzimy w strefie spadkowej?

Na szczęście na to się nie zapowiada, bo najsłabsi w lidze mają na koniec trudne mecze i nie powinni powiększyć swojego dorobku punktowego. Aż do wiosny będziemy jednak czuli ich oddech, a to świadczy jak słabą rundę mamy za sobą. W ostatnim meczu jesieni TKKF Stilon Gorzów przegrywa w Radomiu 0:2.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

To też nie był udany występ gorzowskich futbolistek, bo szybko straciły gola, równie prędko rozstrzygnęły się losy tego spotkania, a dwa razy nasz zespół przed wyższą porażką ratowała poprzeczka.

TKKF Stilon, który przecież jest spadkowiczem z ekstraklasy, kończy pierwszą rundę z aż sześcioma porażkami i zaledwie 5 pkt na koncie. Jesteśmy daleko w tabeli m.in. przez kiepską, najsłabszą w grupie północnej pierwszej ligi defensywę - nikt nie stracił aż 20 goli.

Większość meczów ostatniej, jesiennej kolejki odbędzie się w najbliższy weekend. Gorzowianki zagrały wcześniej - pokonały KS Raszyn 3:0. Grania jeszcze całkiem nie kończą, bo mają przed sobą spotkanie w Pucharze Polski. W najbliższą środę o godz. 14.30 zmierzą się u siebie z Medykiem II Konin.

SPORTOWA CZWÓRKA RADOM - TKKF STILON GORZÓW 2:0 (1:0)

BRAMKI: Płóciennik (4.), Szydło (47.)

TKKF STILON: Poźniak - Szafrańska, Górka (45. min Stasiak), Czarnik, Janiszewska - Pietroczuk (67. min Sałapata), Tomczyk, Walczyk, Brzozowska, Bułakowska - Nowicka.

WYNIKI Z 8. KOLEJKI:

Sportowa Czwórka Radom - TKKF Stilon Gorzów 2:0, KS Raszyn - Stomil Olsztyn 0:1, Victoria Sianów - Medyk II Konin 0:4, UKS SMS Łódź - Unifreeze Górzno 4:0, Polonia Poznań - Praga Warszawa 0:1.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

Więcej o: