Cracovia. Wszystko na puchar

Cracovia gra dziś w Sosnowcu z Zagłębiem (godz. 20.30) o półfinał Pucharu Polski. - To dla nas ważny mecz. Rzucamy wszystko, co mamy najlepsze - zapowiada trener Jacek Zieliński.

Facebook?  | A może Twitter? 

Cracovia wyeliminowała dwie drużyny z I ligi i teraz chce się rozprawić z trzecią. Z Dolcanem w Ząbkach (3:2) i GKS-em w Katowicach (3:1) nie kalkulowała, tylko wystawiła mocny skład, i zrobiła swoje. W ćwierćfinale margines błędu jest większy, bo w zanadrzu będzie jeszcze rewanż w Krakowie (18 listopada).

- To pewne udogodnienie, ale my na to nie patrzymy. Już w Sosnowcu chcemy pokazać, że zależy nam na tych rozgrywkach. Zresztą coraz rzadziej PP jest dla drużyn ekstraklasy jak piąte koło u wozu. Wcześniej zdarzało się, że mecze tych rozgrywek były siermiężne, ale teraz otoczka się zmieniła. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z poprzedniego sezonu [krakowianie odpadli po kompromitacji z Błękitnymi Stargard Szczeciński - przyp. red.]. Na pewno Cracovia nie popełni błędu i nie podejdzie do meczu lekceważąco. Nawet nie chce mi się wierzyć, że wtedy tak było - podkreśla Zieliński.

Kosmetyczne zmiany w składzie wchodzą w grę, ale rewolucji być nie powinno. Do kadry meczowej wraca obrońca Sreten Sretenović (ostatnio usiadł na trybunach), a do bramki Krzysztof Pilarz, który niedawno stracił miejsce między słupkami na rzecz Grzegorza Sandomierskiego.

Krakowianie są na podium ekstraklasy, ale to nie oznacza, że awans mają w kieszeni. Wystarczy rzut oka na tabelę I ligi, by dojść do wniosku, że nie mogą być pewni swego. Zagłębie, choć to beniaminek, jest liderem i ma za sobą serię siedmiu meczów bez porażki.

- Są tam piłkarze z ciekawą przeszłością w ekstraklasie. Widziałem parę ich spotkań. Grają ciekawie, ale to dobrze, bo nikt w naszej drużynie nie będzie myślał, że to rywal z niższej ligi - podkreśla Zieliński.

Meczu na żywo nie zobaczą kibice z Krakowa, bo wojewoda śląski zamknął część Stadionu Ludowego, w tym sektor gości. Powód? W sierpniu podczas meczu z Arką Gdynia kibole m.in. rzucali kamieniami i butelkami w policjantów.

Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Relacja na krakow.sport.pl.

Więcej o: