W III-ligowych derbach lepsze Żubry Białystok. Pierwszą wygraną zanotowała Dziewiątka Łomża

W spotkaniu dwóch koszykarskich drużyn z województwa podlaskiego w III lidze Żubry Białystok na wyjeździe wygrały 95:67 z Turem Bielsk Podlaski. Dziewiątka Łomża pokonując u siebie 86:53 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zanotował pierwszą wygraną w rozgrywkach

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W meczu derbowym Tur nie skorzystał z prawa wystawienia zawodników na co dzień rywalizujących w II lidze. Także w barwach bielszczan nie zagrali najbardziej doświadczeni koszykarze jak Łukasz Kuczyński, czy Arkadiusz Zabielski. Oni dzień wcześniej musieli rozegrać praktycznie całe spotkanie w II lidze (wygrana Tura z KK Warszawa).

W tej sytuacji Żubry miały ułatwione zadanie, a mając w składzie Tomasza Kujawę, Krzysztofa Kalinowskiego, czy Andrzeja Misiewicza wygrały bez kłopotu.

- Nasza podstawowa piątka zaczęła od prowadzenie 24:2, a potem wpuszczaliśmy na boisko młodszych zawodników - mówi Jakub Jakubiec, trener Żubrów. - W drugiej kwarcie Tur odrobił straty i po pierwszej połowie mieliśmy tylko cztery punkty przewagi. W trzeciej kwarcie znowu nasi podstawowi koszykarze powiększyli przewagę. Natomiast jestem zadowolony z gry zmienników w drugiej połowie. Trzymali wynik i tym razem nie pozwolili zmniejszyć dystansu rywalowi.

Pierwszą wygraną w III lidze odniosła Dziewiątka Łomża, która debiutuje w tych rozgrywkach. Drużyna prowadzona przez Michała Bielickiego i Włodzimierza Wójcika wygrała 86:53 u siebie z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Tur Bielsk Podlaski - Żubry Białystok 67:95

Kwarty: 11:28, 27:14, 15:26, 14:27.

Tur: Mateusz Bębeniec 20, Łukaszewicz 15, Tomczuk 8, J. Jóźwiuk 7, Wójtowicz 5, Roszczyc 4, Waszczeniuk 3, Zdanowicz 3, Buczyński 2.

Żubry: Bombrych 17, Misiewicz 15, Niewiński 15, Niewulis 9, Milewski 9, Kalinowski 8, Zawadzki 8, Kujawa 6, Słapiński 5, Chrabołowski 2, Andruk 1, Małyszko.

Dziewiątka Łomża - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 86:53

Kwarty: 29:14, 17:16, 19:9, 21:14.

Dziewiątka: Zienkiewicz 19, Tyszka 16, Kolankiewicz 10, Chiliński 8, Gubik 8, Adamski 7, Olszewski 7, Remiszewski 5, Cieślik 4, Danielewski 2, Rabczyński.