6 kolejka Ligi Mistrzów: PSG wygrywa z Veszprem, męki "Barcy" i niesamowite 5 minut THW Kiel

Naszpikowany gwiazdami największego kalibru Paris Saint Germain pokonał finalistę Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu MKB Veszprem w hicie szóstej kolejki Ligi Mistrzów.

Pojedynek był bardzo emocjonujący. Jeszcze 40 sekund przed końcem Węgrzy grający bez swojego lidera Laszlo Nagy byli przy piłce i przegrywali zaledwie jedną bramką 27:28. Niestety dla nich fatalny błąd popełnił Peter Gulyas, który źle podał do Momira Ilicia. Piłkę przechwycił Xavier Barrachet, pobiegł do kontry i pokonał Mirko Alilovicia. Wśród gospodarzy znów błysnął Mikkel Hansen, który zdobył aż jedenaście bramek. Co ciekawe tylko jednego gola zdobył Nikola Karabatić.

W tej samej grupie z bardzo dalekiej podróży wrócił THW Kiel. Niemcy przegrywali w 55 minucie! u siebie z Celje Pivovarna Lasko aż 28:31. Mimo to potrafili odrobić straty i wygrać!

Mocno o dwa punkty musieli się również namęczyć obrońcy trofeum - FC Barcelona. Duma Katalonii w 57. minucie remisowała przed własną publicznością z KIF Kolding 25:25. Wtedy jednak zdobyła trzy bramki z rzędu - kolejno Victor Tomas, Kiril Lazarov i Filip Jicha.

Wyniki 6. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa A:

PSG - MKB Veszprem 29:27 (16:12): Najskuteczniejsi: Hansen (11), Abalo (7) - Palmarsson (7), Ilić (6)

THW Kiel - Celje Pivovarna Lasko 35:32 (16:14): Duvnjak (8), Canellas i Dahmke (po 6) - Janc (7)

Besiktas - PPD Zagrzeb 32:30 (17:13): Done (10) - Stepancic (7)

Orlen Wisła Płock - Flensburg 30:34 (13:17): Tarabochia (5) - Schmidt (9), Eggert i Glandorf (po 8)

Grupa B:

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Lööwen 32:29 (20:12): Jamali (8), Cederholm, Tollbring (6) - Schmid (7), Ekdahl du Rietz (6)

Pick Szeged - Montpellier 28:27 (14:14): Bombac (8), Balogh (6) - Dolenec (6)

FC Barcelona - KIF Kolding 28:25 (11:13): Lazarov (10), Jicha (7) - Andersson (8), Spellerberg (7)

Grupa C:

Czechowskie Niedźwiedzie - Tatran Preszow 29:28 (15:15): Kovalev (6) - Hrstka (8)

Mieszkow Brześć - FC Porto 34:27 (17:12): Nikulenkow i Stojković (po 6) - Cuni Morales (7), Rodrigues (6)

Naturhouse La Rioja - Vojvodina 31:22 (15:9): Malmagro (8), Rodriguez (7) - Orbovic (5)

Grupa D:

Motor Zaporoże - Elverum Handball 33:30 (14:15): Burka I Shelmenko (po 7) - Mitrovic (8)

Skjern Handball - Kadetten Schaffhausen 25:29 (13:12): Olsson (6) - Liniger (7)

Metalurg Skopje - Minaur Baia Mare 21:23 (9:13): Bozović (6) - Bera, Ivancsik, Sadoveac (po 4)