Trener Jan Urban: Uważam, że Tamas Kadar jest lepszy na lewej obronie niż na środku

- Uważam, że Tamas Kadar bardziej przyda się na lewej stronie obrony niż na środku. On jednak upiera się, że jest odwrotnie - mówił w magazynie Liga+ Ekstra Jan Urban.

Węgierski obrońca na początku sezonu tworzył duet stoperów z Marcinem Kamińskim. Spowodowane to było kontuzją Paulusa Arajuuriego. Na środku obrony Kadar prezentował się jednak bardzo słabo, zamieszany był w wiele straconych goli. W kolejnych meczach trener Skorża zdecydowanie częściej wystawiał Węgra na lewej stronie defensywy. Tam Kadar grał zdecydowanie pewniej.

Nowy szkoleniowiec Lecha Jan Urban w meczu z Fiorentiną postawił Kadara na lewej obronie. We Florencji Węgier zagrał poprawnie. W spotkaniu z Legią ponownie został jednak przesunięty na środek defensywy. I tym razem zagrał na tej pozycji bardzo dobrze. Wygrał wiele pojedynków główkowych oraz zablokował strzał Nemanji Nikolicia zmierzający do pustej bramki. Trudno zatem przypisać pozyskanemu zimą piłkarzowi konkretną pozycję w drużynie. W ubiegłym sezonie zdarzyło mu się nawet kilka razy zagrać na pozycji defensywnego pomocnika. - Uważam, że Kadar jest lepszym lewym niż środkowym obrońcą. On jednak upiera się, że jest odwrotnie. W reprezentacji oraz w swoim poprzednim klubie Diosgyori VTK, Tamas często występował właśnie na lewej stronie. Będę go przekonywał do gry właśnie na tej pozycji. Myślę, że ma do tego dobre predyspozycje - tłumaczył Urban.

Więcej o: