III LO znów najlepsze w siatkarskim turnieju

Reprezentacje sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych zagrały w Turnieju Środowisk Szkolnych im. Jana Dzwolaka. W finale III LO pokonało gospodarzy z popularnego Elektryka.

Była to 15. edycja zawodów, poświęconych w ostatnich latach pamięci Jana Dzwolaka (1938-1994) - nauczyciela, trenera, wicedyrektora ZSZ nr 2 w Płocku, pasjonata siatkówki i lekkiej atletyki.

Turniej odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie już ósmy raz z rzędu z inicjatywy Mariusz Stępniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, absolwenta ZSZ nr 2. Przez dwa dni młodzi siatkarze rywalizowali w dwóch grupach. Na boisku występowali obok siebie uczniowie, absolwenci szkół i nauczyciele. W pierwszej grupie III LO pokonało Zespół Szkół Centrum Edukacji i LO im. W. Jagiełły po 2:1 i zapewniło sobie awans do finału. Chemik uporał się z Jagiellonką 2:0, dzięki czemu zagrał o trzecie miejsce.

W drugiej grupie górą byli gospodarze. Elektryk wygrał z ZSB nr 1 2:0 oraz z LO im. Stanisława Małachowskiego 2:1. Druga w grupie była Małachowianka, która pokonała ZSB nr 1 2:0.

W meczu o trzecie miejsce licealiści z Małachowianki pokonali kolegów z Chemika 2:1. W ścisłym, emocjonującym finale III LO okazało się lepsze od ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie, było 2:0.

- To drugi triumf z rzędu zespołu III LO, który przed rokiem w finale okazał się lepszy od Małachowianki - mówi Mariusz Stępniewski.

Najlepszym zawodnikiem uczniem został wybrany Michał Filarski z Małachowianki, a najlepszym absolwentem - Tomasz Maziarek z III LO. Sędziowali: Bogdan Lemanowicz, Waldemar Michalski, Piotr Polańczyk i Krzysztof Nejman. Fundatorem nagród był PKN Orlen. W czasie uroczystego zakończenia imprezy wspomniano Jana Dzwolaka, jego pamięć uhonorowano także chwilą ciszy.

Więcej o: