Pierwsza wygrana Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka w II lidze

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, pokonując na wyjeździe 23:22 AZS AWF Warszawa, odniósł pierwszą wygraną w tym sezonie II ligi.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Szczypiorniak w II lidze występuje drugi sezon. W rozgrywkach 2013/14 zajął ostatnie miejsce zdobywając tylko trzy punkty (wygrana i remis). Sobotnie zwycięstwo nad AZS AWF Warszawa jest pierwszym na wyjeździe w historii występów tej drużyny w II lidze. Ale po pierwszej połowie trudno było przypuszczać, że Szczypiorniak odniesie triumf gdyż przegrywał 6:13.

- Rozpoczęliśmy mecz bardzo stremowani i to się odbiło na wyniku. To była chyba nasza najsłabsza połowa jaką zagraliśmy w II lidze - mówi Wojciech Andrukiewicz, trener Szczypiorniaka. - Ale po przerwie byliśmy już zupełnie inną drużyną. Sygnał do odrabiania strat dał bramkarz Przemek Kiedysz, który obronił rzut karny. W ogóle cały zespół zaczął w końcu bronić i zaczęliśmy odrabiać straty. W końcu w 45 minucie wyszliśmy na prowadzenie i do końca była gra bramka za bramkę. Ale w końcówce to my byliśmy lepsi i mamy pierwsze punkty w lidze.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

AZS AWF Warszawa - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 22:23 (13:6)

Szczypiorniak: Fiedorczyk, Kiedysz - Kawalczyk 5, Łabieniec 4, Jurgilewicz 4, Komosa 3, Tokajuk 2, Kozłowski 2, Buszewski 2, Sićko 1, Karbowski, Olech, Radziwon.

Inne mecze 7. kolejki

MKS Wieluń - Uniwersytet Warszawa 31:26, Mazur Sierpc - Czarni Regimin 37:26, Anilana Łódź - Trójka Ostrołęka 40:19, UMCS Lublin - Pabiks Pabianice 31:23, Uniwersytet Radom - ChKS Łódź 39:19, AZS AWF Biała Podlaska - Włókniarz Konstantynów Łódzki 36:14.

Tabela II ligi

Zwycięzca awansuje do I ligi, a drugi zespół zagra w barażu o awans.

Więcej o: