2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - tysiące biegaczy, setki kibiców, tony makaronu [WIDEO]

5836 zawodników ukończyło 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski (o 2100 więcej niż przed rokiem), a Krakowską Piątkę z PZU - 718.

Obydwa biegi startowały z tego samego miejsca - spod Tauron Areny Kraków, a kończyły się wewnątrz hali. Zanim wszyscy półmaratończycy minęli linię startu, upłynęło dziesięć minut. Kibice z trudem zdążyli na metę, bo Serhijowi Rybakowi pokonanie 5 km zajęło 14 minut i 20 sekund. Wśród pań najszybsza była Lilia Fiskowicz z Mołdawii (16 minut, 38 sekund). Półmaraton, a raczej nagrody (10 tys. zł za zwycięstwo), przyciągnął na start kilkunastu Kenijczyków i Ukraińców. I w rywalizacji panów Polacy nie mieli szans - w czołowej dwunastce nie było ani jednego. Wygrał Kenijczyk Elvis Kipkoech (1:02.45). Za to wśród kobiet Polka nie dała się rywalkom - pierwsza na metę wbiegła Monika Stefanowicz (1:12.47). - Trasa super, pogoda idealna, a finisz w hali przy dopingu kibiców to po prostu rewelacja - cieszyła się 35-letnia biegaczka.

Przy okazji biegów Kraków ustanowił rekord Guinnessa w przygotowaniu największej michy makaronu. Udało się ugotować 7900 kg.

Zobacz wideo
Więcej o: