Legia Warszawa - Lech Poznań. Karol Linetty: Byliśmy lepsi i to zadecydowało. Po Fiorentinie zyskaliśmy pewność siebie

Lech Poznań wygrał w ekstraklasie po raz pierwszy od trzech miesięcy. Co zadecydowało o tym, że "Kolejorz" pokonał Legię Warszawa 1:0? - Byliśmy blisko siebie, odcięliśmy Nikolicia od kontr. Byliśmy lepsi i dlatego wygraliśmy - mówi Karol Linetty, pomocnik Lecha.

Lech Poznań wygrał pierwszy mecz w lidze od trzech miesięcy. Ostatnie zwycięstwo "Kolejorz" odniósł 25 lipca - wtedy pokonał u siebie Lechię Gdańsk 2:1. 25 października Lech zwyciężył na wyjeździe z Legią Warszawa. Wielu obserwatorów nie może wyjść z podziwu - co spowodowało, że mistrz Polski wreszcie się przełamał. - Graliśmy blisko siebie w fazie defensywy, zamykaliśmy Legii wolne strefy. Mieliśmy też trochę szczęścia, bo dzisiaj mieliśmy jedną stuprocentową sytuację i ją wykorzystaliśmy. Wcześniej było inaczej. Nie daliśmy Legii pola do popisu, byliśmy skuteczni w destrukcji i odcięliśmy Nikolicia od kontrataków. Byliśmy lepsi i dlatego wygraliśmy - twierdzi Karol Linetty, pomocnik Lecha Poznań.

"Kolejorz" ma za sobą bardzo udany tydzień. W czwartek pokonał w Lidze Europy Fiorentinę na wyjeździe, a w niedziele dołożył do tego zwycięstwo w Warszawie nad Legią. Linetty akurat we Florencji zagrać nie mógł, ale w spotkaniu z legionistami był ważnym punktem zespołu. - Trzymałem kciuki za chłopaków i bardzo się cieszyłem, że zdobyli tam trzy punkty. Dało nam to pewność siebie i dzisiaj to pokazaliśmy. Na pewno lepiej się myśli o następnym meczu, gdy się wygrywa. W środę gramy z Zagłębiem Lubin, więc trzeba się teraz dobrze wyspać i już myślimy o tym spotkaniu - mówi Linetty.

Więcej o: