Developres SkyRes Rzeszów bez szans z Impelem Wrocław. Na plus tylko blok [STATYSTYKI]

Słabsze przyjęcie, atak i zagrywka. Na plus tylko gra blokiem - to powody, dla których Developres SkyRes Rzeszów w niedzielne popołudnie musiał uznać wyższość Impelu Wrocław w 3. kolejce Orlen Ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Developres SkyRes Rzeszów dostał lekcję siatkówki od wyżej notowanej drużyny z Wrocławia. Impel, który w tym sezonie mierzy w mistrzostwo Polski, bez większych problemów pokonał rzeszowski zespół. Wrocławianki lepiej przyjmowały i były skuteczniejsze w ataku. W pierwszym elemencie miały 50 proc. skuteczności. W drugim 43 proc. Do tego ich zagrywka (10 pkt) napsuła sporo krwi siatkarkom z Rzeszowa. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza po raz kolejny nie mogły poradzić sobie w przyjęciu. 34-proc. skuteczność w tym elemencie gry przełożyła się na 34-proc. skuteczność w ataku. Serwisem Developres zdobył tylko trzy punkty. Przyjezdne popełniły aż 20 błędów przy 13 wrocławianek. Pozytywnie, jeśli chodzi o rzeszowianki, należy ocenić jedynie grę blokiem. Tutaj siatkarki Developresu zdobyły 12 punktów przy 5 skutecznych blokach Impelu.

Blokiem dobrze grała szczególnie Ana Otasević, która na 7 punktów 5 zdobyła, skutecznie zatrzymując rywalki na siatce. Trzy bloki dołożyła natomiast Dominika Nowakowska, która w niedzielę na środku siatki zastąpiła Magdalenę Hawryłę. Nowakowska w całym spotkaniu zdobyła 8 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką Developresu była natomiast Agata Skiba. Przyjmującą zdobyła 9 punktów przy 50-proc. skuteczności w ataku.

Po stronie Impelu najlepiej punktowały Katarzyna Skowrońska-Dolata (15 pkt), Andrea Kossanyiova (11 pkt) i Monika Ptak (8 pkt). Ta druga została najlepszą zawodniczką meczu z Developresem.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: