Hutnik gromi Cracovię w trzecioligowych derbach

Trzecioligowe derby Krakowa dla Hutnika. Piłkarze z Suchych Stawów wygrali z Cracovią II aż 4:0.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Przed tygodniem rezerwy Cracovii grały z rezerwami Wisły i pewnie wygrały 4:0. W sobotę piłkarze z ul. Kałuży w takich samych rozmiarach ulegli na wyjeździe Hutnikowi.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:0. Dwie bramki zdobył Michał Guja, jedną dołożył Sebastian Jacak. Po przerwie kolejne trafienie zaliczył Guja i wysoka wygrana Hutnika stała się faktem.

Tym razem Cracovii nie pomógł zaciąg z pierwszej drużyny. W podstawowym składzie rezerw znaleźli się m.in. Dariusz Zjawiński, Mateusz Wdowiak czy Boubacar Diabang, ale nie wystarczyło to do strzelenia nawet jednego gola.

Po 13 spotkaniach Hutnik plasuje się w czołówce tabeli trzeciej ligi. Ma na koncie 23 punkty, ale do pierwszego miejsca, dającego awans do drugiej ligi, traci już osiem oczek. Cracovia II ma o dwa punkty mniej niż derbowi rywale.

Hutnik - Cracovia 4:0 (3:0)

Bramki: Guja (21.), (42.), (61.), Jacak (25.)