Olimpia Szczecin przegrała w zaległym meczu. Kotwica na remis

PIŁKARSKA EKSTRAKLASA KOBIET. Olimpia Szczecin przegrała wyjazdowe spotkanie z Mitechem Żywiec 0:3.

Olimpia dwa tygodnie temu zdobyła swój pierwszy punkt w rozgrywkach ekstraklasy i wydawało się, że zespół odżyje, zacznie punktować. Niestety, przed tygodniem szczecinianki przegrały aż 1:10 na boisku mistrza Polski Medyka Konin i można było mieć wątpliwości, czy drużyna odbuduje swoje morale na spotkanie z dużo słabszym Mitechem.

Ekipa z Żywca potrafiła jednak wypunktować Olimpię. Objęła prowadzenie w 24. minucie, a gdy kilka minut po przerwie podwyższyła - przyjezdnym pozostało mocniej się odkryć i szukać kontaktowej bramki. Ataki nic nie przyniosły, a w doliczonym czasie gry Mitech zdobył 3. gola.

Olimpia nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli z jednym punktem. Do końca pierwszej rundy szczeciniankom pozostały jeszcze dwa mecze: zaległy ze Sztormem w Gdańsku i u siebie z AZS Wrocław (w piątek o godz. 14). Oba zespoły są w dolnej połówce ekstraklasy.

II liga piłkarska: Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Szósty mecz bez porażki zanotowała Kotwica, ale przed spotkaniem w Niepołomicach apetyty były większe. Mecz był jednak wyrównany, oba zespoły miały swoje szanse, jednak zawodziła skuteczność.

Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Soczyński, Azikiewicz, Berg (55. Sochań), Żołądź, Świechowski, Bejuk (83. Rydzak), Wrzesień, Szubert (65. Kacprzycki).

II liga piłkarska: Raków Częstochowa - Błękitni Stargard (niedziela, godz. 12)