Żużel. Wielki polski talent podpisał kontrakt z Betardem Spartą Wrocław

Betard Sparta Wrocław kompletuje skład na przyszły sezon. Po podpisaniu kontraktów z indywidualnym mistrzem świata Taiem Woffindenem i indywidualnym mistrzem Polski Maciejem Janowskim, tym razem list intencyjny z klubem zawarł jeden z najlepiej rokujących młodych żużlowców w Polsce - Szymon Woźniak.

22-letni Woźniak to wychowanek bydgoskiej Polonii, w której barwach startował w tym roku w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Był to pierwszy rok Szymona w gronie seniorów, gdzie udało mu się osiągnąć średnią biegową 2,057. Woźniak odjechał 13 spotkań, a w 70 biegach zdobył 133 punkty i 11 bonusów.

- Jak na pierwszy sezon startów po zakończeniu wieku juniora, to nie było źle. Rzadko schodziłem poniżej 10 punktów i to dobry prognostyk na kolejne lata - mówił Woźniak po zakończeniu sezonu.

Utalentowany i ambitny zawodnik postanowił zmienić otoczenie i będzie reprezentował Betard Spartę. Na decyzję podjętą przez Woźniaka największy wpływ miały możliwość startów w Ekstralidze, finansowa stabilność klubu oraz szansa jazdy i rozwoju u boku tak znakomitych i doświadczonych już zawodników jak Woffinden czy Janowski.

Więcej o: