Zadyma podczas meczu Polonii z ŁKS-em. Policja rozgoniła kiboli gazem

Polonia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 2:1 w piątkowym meczu 14. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. W trakcie spotkania na stadionie przy ul. Konwiktorskiej doszło do zamieszek.

W 70. minucie meczu w swoim kierunku ruszyły dwie grupy kiboli. Na boisko poleciały race i petardy. Policja rozgoniła chuliganów armatką wodną i gazem, zanim ci sforsowali ogrodzenie.

Hitowy mecz 14. kolejki III-ligi łódzko-mazowieckiej zgromadził na trybunach przy ulicy Konwiktorskiej rekordową frekwencję (2,5 tys.) Pierwszy raz od dawna zapełnił się również sektor gości. W Warszawie zameldowała się trzystuosobowa grupa kibiców z Łodzi.

Przez większość meczu było spokojnie. W drugiej połowie kibice Polonii odpalili race, kilkanaście minut później ruszyły na siebie dwie grupy kiboli, które starały się sforsować płoty. Szybko zainterweniowała policja, która postraszyła uczestników zajścia gazem pieprzowym i armatkami wodnymi.