Mostki kluczowe, bo "to może być początek zwycięskiej serii"

W sobotę o godz. 15 piłkarze Stilonu Gorzów podejmują Formację Port 2000 Mostki. - Dla mnie nie liczy się to, czy temu rywalowi mamy coś do udowodnienia. To zwycięstwo może być początkiem fajnej serii, która wywinduje nas w górę tabeli - powiedział trener niebiesko-białych Dariusz Borowy.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Formacja, która wygrała dolnośląsko-lubuską trzecią ligę w poprzednim sezonie, ale odpuściła baraże o awans, rozpoczęła nową rywalizację od trzech porażek, przez chwilę była nawet na przedostatnim miejscu w tabeli i bardzo długo w niezwykle obszernej w bieżących rozgrywkach strefie spadkowej. W ostatnich ośmiu meczach ekipa z Mostek wygrała jednak aż siedem razy, a jeden pojedynek zremisowała. Wygrywała w Karninie, Gaci i Brzegu Dolnym, a więc nie z mocarzami ligi. Sęk w tym, że my z dwóch pierwszych boisk nie potrafiliśmy wywieźć kompletu punktów. - Pierwsze wyniki nie odpowiadały klasie sportowej Formacji, to cały czas jest bardzo groźny zespół, pretendujący do czołowych miejsc w lidze - opowiadał trener Stilonu Dariusz Borowy. - My też chcemy być wysoko, cały czas mamy na to szansę, a taki mecz jak ten sobotni może nas tylko do liderów przybliżyć. Wygrana z Mostkami to klucz do serii lepszych dni, bo potem jedziemy do Kątów Wrocławskich i Brzegu Dolnego, a z takimi rywalami musimy sobie radzić. Mam pomysł na Formację, jak zapanować nad środkiem boiska i zneutralizować ich skrzydła. To z pewnością będzie atrakcyjne widowisko dla kibiców, którzy mam nadzieję wesprą nas w większej liczbie.

Stilonowcy mają kłopot z frekwencją na trybunach. - Cóż, trzecia liga przez te kolejne sezony opatrzyła się, rywale nie są tak wielkim magnesem - przyznał wiceprezes klubu Jacek Ziemecki. - Mam jednak nadzieję, że Mostki to dla kibiców spora atrakcja i gwarancja piłkarskiego starcia na wysokim poziomie. Mieliśmy ostatnio u nas mecz z Karkonoszami Jelenia Góra, którym wszyscy się zachwycali, a niewielu go widziało. Wiem, że jesteśmy stanie tak ładnie i skutecznie grać regularnie.

Gorzowski klub podpisał umowę z UKS Chemik Sport Akademia. Praca nad ciągłym udoskonalaniem piramidy szkoleniowej w kolejnych latach ma zaowocować jeszcze silniejszym Stilonem opartym na wychowankach z Gorzowa, grającym w wyższej lidze. - Do jakichkolwiek akademii trzeba mieć szacunek, bo trenuje w nich około tysiąc dzieciaków - opowiadał Michał Wlaźlak z Chemika. - Z nich naprawdę można zrobić niezłą selekcję. Najzdolniejsi nie powinni jednak rozjeżdżać się po Polsce, a rozwijać się w rodzinnym mieście, w klubie z największymi tradycjami. Piłka ma nas wszystkich łączyć, a Stilon? Niech na zmodernizowanym, ładniejszym stadionie bije się chłopakami stąd nawet o ekstraklasę. Wszyscy marzymy, aby kiedyś doczekać takich czasów.

Pod petycją w sprawie odnowienia stadionu przy Olimpijskiej, a także wybudowania tam boisk treningowych, podpisało się ok. 15 tysięcy osób. Ten swego rodzaju plebiscyt jest wyłącznie symboliczny, ale... - Świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców Gorzowa tym tematem. Głosy wręczymy panu prezydentowi Jackowi Wójcickiemu, a na najbliższej sesji rady miasta pokażemy animację i plan modernizacji, który miałby być wykonywany etapami przez parę lat. Pieniądze na projekt mają się znaleźć już w przyszłorocznym budżecie - zakończył Ziemecki.

PROGRAM 14. KOLEJKI: Stilon Gorzów - Formacja Port 2000 Mostki (sobota, godz. 15, stadion przy ul. Olimpijskiej), KP Brzeg Dolny - Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Polonia Świdnica - Foto Higiena Gać, Budowlani Lubsko - Lechia Dzierżoniów, Piast Karnin - Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica - Karkonosze Jelenia Góra, KS Polkowice - Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław - Piast Żmigród, Ilanka Rzepin - Górnik Wałbrzych.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Kordian Ziajka - 5 bramek, Paweł Posmyk - 4, Patryk Bil - 3, Łukasz Maliszewski - 3, Daniel Mrozek - 3, Michał Chyrek - 1, Damian Szałas - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Więcej o: