Wyjątkowy turniej w Olsztynie. Tracisz bramkę, tracisz piłkarza

Każdy mecz będzie trwał 10 minut, a na przeciw siebie staną ekipy złożone z pięciu piłkarzy. Stracona bramka będzie zaś jednoznaczna z zejściem z boiska jednego zawodnika. - Chcemy, aby nasz turniej stał się wyjątkowy - mówi Michał Klucznik, organizator imprezy w Olsztynie.

Dla turnieju "Red Bull Winning 5" będzie to polski debiut. Wcześniej te nietypowe zawody gościły w 20 krajach na świecie. Już wiadomo, że prócz Olsztyna impreza odwiedzi także Poznań, Katowice, Bydgoszcz, Łódź i Wrocław. - Chcemy, aby nasz turniej stał się wyjątkowy - mówi Michał Klucznik, organizator wydarzenia z ramienia firmy Red Bull. - Nasza zabawa jest skierowana głównie do studentów. Zespoły muszą składać się z przynajmniej pięciu żaków.

W odróżnieniu od zwykłego turnieju piłkarskiego niedzielny (początek w Kortowie o godz. 13) będzie miał kilka istotnych różnic. Chodzi m.in. o wymiary boiska (24x11 m) czy bramek (1,5x1 m). - Boisko zostanie otoczone specjalnymi bandami - tłumaczy organizator. - Po strzelonej bramce jeden zawodnik drużyny przeciwnej będzie musiał opuścić plac gry. Mecz trwa 10 minut, a w przypadku gdy zakończy się remisem, o wszystkim zdecyduje konkurs rzutów karnych.

Mimo że rejestracja internetowa (na stronie www.redbull.pl/winning5) rozpoczęła się dwa tygodnie temu, to wciąż można się zapisać. - W naszym turnieju mogą wystąpić aż 24 zespoły - podkreśla Michał Klucznik. - Jeśli będzie taka możliwość, będzie można dołączyć nawet w dniu rywalizacji. Co ważne, udział w naszej zabawie jest bezpłatny. Zwycięska ekipa otrzyma także 1 tys. zł, a kwota ta będzie do wykorzystania w sklepie r-gol.com.

Dodatkową atrakcją podczas "Red Bull Winning 5" będzie quiz z wiedzy o piłce nożnej. - Podczas quizu obecni będą m.in. zawodnicy Stomilu Olsztyn - podkreśla Michał Klucznik. - Najlepsi spośród wszystkich uczestników, a więc ci, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, otrzymają w nagrodę vouchery na mecze pierwszoligowego zespołu.

Olsztyńska odsłona imprezy odbędzie się w niedzielę w hali przy ul. Prawocheńskiego 7 w Kortowie. Początek o godz. 13.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: