Siatkówka. Kraków powalczy o Final Four Ligi Mistrzów

Kraków wspólnie z Rzeszowem i Asseco Resovią stara się o organizację przyszłorocznego Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mecze najlepszych drużyn Europy miałyby się odbywać w Kraków Tauron Arenie.

Facebook?  | A może Twitter? 

O tym, że Resovia będzie próbować zorganizować finały Ligi Mistrzów w Krakowie, mówiło się już latem. - Pomysł jest bardzo dobry, możemy przyciągnąć wielu kibiców. Obiekt jest wspaniały. Zawsze dobrze nam się tu grało - mówił wtedy portalowi krakow.sport.pl Piotr Nowakowski, środkowy podkarpackiego klubu.

Teraz krakowski urząd miasta oficjalnie potwierdził kandydaturę. - W imieniu prezydenta złożyłem mistrzom Polski w siatkówce Asseco Resovii propozycję organizacji w Kraków Arenie Final Four Ligi Mistrzów w 2017 r. Władze klubu przyspieszyły działania i zgłosiły wstępnie kandydaturę swoją i Krakowa na rok 2016. List intencyjny podpisany przez prezydentów Krakowa i Rzeszowa oraz Asseco Resovię pozwala realnie myśleć o organizacji tej imprezy, chociaż naszym rywalem w tych staraniach jest rosyjski Kazań - mówi Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu.

W poprzednim sezonie Resovia w finale Ligi Mistrzów przegrała właśnie z rosyjskim Zenitem Kazań. Polski zespół stara się o organizację turnieju w Krakowie, bo hala Podpromie, w której rozgrywa mecze ligowe, może pomieścić około pięć tysięcy widzów. Do Tauron Areny mogłoby ich przyjść ponaddwukrotnie więcej.

- Kraków często angażuje się w wyjątkowe wydarzenia sportowe. To miasto, które ma oddanych sympatyków siatkówki, o czym mogą świadczyć pełne trybuny podczas fazy grupowej ubiegłorocznych mistrzostw świata - podkreśla Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Final Four w Tauron Arenie miałoby się odbyć w kwietniu. Nie będzie to jedyna duża impreza w krakowskiej hali w najbliższym czasie - w styczniu zostaną w niej rozegrane mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Więcej o: