Bohater Lecha Poznań z Florencji nie zagra przeciwko Legii Warszawa

Dawid Kownacki, który w czwartek zdobył pierwszą bramkę dla Lecha Poznań w wygranym 2:1 meczu z Fiorentiną, na pewno nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu ligowym z Legią Warszawa - poinformował poznański klub.

Lech Poznań ogłosił, że Dawid Kownacki nie będzie zdolny do gry w niedzielę, ale na razie nie poinformował na razie, jak poważny jest uraz lechity. "Okaże się to, gdy do klubu dotrą wyniki szczegółowych badań" - czytamy na lechpoznan.pl. Młody piłkarz mistrzów Polski nabawił się kontuzji kolana w sytuacji, w której wyprowadził Kolejorza na prowadzenie - zderzył się bowiem z bramkarzem Fiorentiny.

Meczu we Florencji nie dokończył też Denis Thomalla, ale wszystko wskazuje na to, że uraz stawu skokowego Niemca nie wyklucza udziału zawodnika w niedzielnym hicie ekstraklasy.

Dobre wieści od lekarzy usłyszał też Darko Jevtić, który do Włoch w ogóle nie poleciał, gdyż na ostatnim treningu doznał kontuzji barku. Ta okazała się niegroźna. "Zawodnik wciąż odczuwa wprawdzie silny ból, lecz powinien dziś trenować z kolegami z drużyny i być może będzie mógł zagrać w niedzielę" - informuje Lech Poznań.

Więcej o: