Ślepsk Suwałki kontra wicemistrz i specyficzna hala

Wyjazdowy mecz ze Stalą Nysa, wicemistrzem I ligi z ubiegłego sezonu, zakończy bardzo trudny tydzień siatkarzy Ślepska Suwałki.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sobotę Ślepsk na swoim boisku wygrał 3:2 z Victorią Wałbrzych, a w środę w spotkaniu Pucharu Polski w Wyszkowie także po pięciosetowej walce wyeliminował z tych rozgrywek Campera. Teraz przed suwalską drużyną daleki wyjazd do Nysy i spotkanie z drugim zespołem poprzednich rozgrywek I ligi.

- Mecz z Victorią trwał dwie godziny i 40 minut, mecz w Wyszkowie dwie godziny i 20 minut - mówi Wojciech Winnik, grający prezes Ślepska. - Taki wysiłek zostawia ślad w organizmie, ale mamy przecież 13 siatkarzy i mam nadzieję, że jeżeli będzie potrzeba, to dobre zmiany dadzą ci, którzy mniej grali.

Stal Nysa sezon ligowy zaczęła od porażki 2:3 z Victorią i wygranej 3:1 z SMS-em Spała. Mecz z pierwszej kolejki z Hutnikiem Kraków został przełożony.

- Praktycznie ponad połowa składu Stali z poprzedniego sezonu została wymieniona - analizuje Winnik. - Ale w dalszym ciągu jest to bardzo groźny zespół. No i przede wszystkim ich atutem jest specyficzna hala. Jest to najmniejszy obiekt w I lidze. Jest tam ciasno i drużynom przyjezdnym gra się bardzo trudno. Poza tym swoją drużynę zawsze wspomagają głośnym dopingiem kibice.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Spotkania 4. kolejki

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki, SMS Spała - Warta Zawiercie, KPS Kęty - KPS Siedlce, AGH Kraków - Espadon Szczecin, GKS Katowice - Energa Ostrołęka, Hutnik Kraków - Krispol Września, Victoria Wałbrzych - Camper Wyszków.

Tabela I ligi

Osiem zespołów zagra w play-off. Cztery pierwsze po play-off mogą składać aplikacje o udział w rozgrywkach PlusLigi. Cztery ostatnie drużyny zagrają w play-out.

Więcej o: