Oficjalnie: Adam Morawski wypożyczony do Pogoni Szczecin

Utalentowany bramkarz Orlen Wisły Płock będzie grał w Szczecinie do końca tego sezonu.

- Wspólnie z trenerem Cadenasem, jak i z Adamem zgodziliśmy się, że jest to najkorzystniejsze w tym momencie rozwiązanie - mówi cytowany na oficjalnej stronie prezes SPR Wisła Artur Zieliński. - Na tym etapie Adama kariery potrzeba mu przede wszystkim regularnej gry. Pierwszymi wyborami trenera są w tym sezonie Marcin Wichary i Rodrigo Corrales, tak więc wypożyczenie do Pogoni nie tylko wprowadzi go w rytm meczowy, ale również pozwoli wziąć znaczną odpowiedzialność za końcowy wynik. Jestem pewien, że w czerwcu "Loczek" wróci do nas jako dojrzalszy bramkarz.

- Przez ostatnie dwa i pół roku pobytu w klubie czuję, że znacznie podniosłem swoje umiejętności, ale chciałbym pokazać to również na boisku - powiedział Adam Morawski. - Zgodzę się, że wypożyczenie to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji i dziękuję klubowi za tę możliwość. Pogoń to solidna drużyna z ambicjami, która chociażby remisem z Vive pokazała, że potrafi walczyć. Mam nadzieję, że dzięki temu będę się dalej rozwijał, a swoją postawą na boisku pomogę w osiągnięciu dobrego wyniku w tym sezonie.

Adam Morawski rozegrał w barwach Orlen Wisły jak do tej pory 45 meczów. Uwaga! Już w najbliższej kolejce będzie mógł wystąpić w barwach Pogoni, która w środę (28 października) zagra z Orlen Wisłą w Płocku.

Więcej o: