Polscy taekwondocy idą na rekord. 18 medali w pierwszym dniu ME

Udanie rozpoczęli mistrzostwa mistrzostwa Europy w taekwon-do ITF reprezentanci Polski. W pierwszym dniu odbywającej się w Motherwell imprezy biało-czerwoni wywalczyli 18 medali, w tym sześć z najszlachetniejszego kruszcu.

W Szkocji Polacy bronią tytułu najlepszej europejskiej ekipy, która z najwyższego stopnia podium nie schodzi od 1992 roku. Tym razem też reprezentanci naszego kraju zaczęli bardzo dobrze, bo aż 18 razy wychodzili do dekoracji i aż sześciokrotnie wysłuchali "Mazurka Dąbrowskiego". Ponadto zdobyli pięć srebrnych i siedem brązowych krążków. Złoto wywalczyli: Konstanty Łomiński (układy - I dan juniorów), Zuzanna Gadzała (techniki specjalne juniorek), Grzegorz Kraszewski (układy - I dan seniorów), Andrzej Reduch (układy - III dan seniorów), Anna Dąbrowska (techniki specjalne seniorów) i w układach drużyna juniorów.

Natomiast jeśli chodzi o zawodników i zawodniczki z Lubelszczyzny, to złoto zdobyła Zuzanna Gadzała, a podobnym wyczynem - z tym że w drużynowych układach juniorów popisał się jej brat Jakub Gadzała (oboje z Lewartu Lubartów), ten sam zawodnik zdobył też brąz w układach I dan juniorów. Z kolei jego kolega klubowy Marcin Wronowski dwukrotnie był drugi - w układach III dan seniorów i w układach drużynowych tej samej kategorii. Brąz wywalczyła także kolejna reprezentantka lubartowskiego klubu Monika Wiater (układy III dan seniorek).

W piątek kolejny dzień mistrzostw, które potrwają do niedzieli. Warto przypomnieć, że z poprzednich ME, które odbyły się we włoskim Riccione, reprezentanci Polski przywieźli 51 medali, w tym 22 złote.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU