Nowy transfer w Stomilu Olsztyn? Kandydat gra na Śląsku

22-letni Daniel Gałach od najbliższego poniedziałku będzie testowany w Stomilu Olsztyn. - Jest to ciekawy pomocnik, który wyróżnia się na tle pozostałych piłkarzy w czwartej lidze - mówi Mirosław Jabłoński, trener biało-niebieskich.

Daniel Gałach jest wychowankiem Płomienia Żary, a w przeszłości występował w rezerwach Zagłębia Lubin, KS Polkowice czy UKP Zielona Góra. Obecnie jest piłkarzem czwartoligowej Olimpii Kowary. W tym sezonie ofensywny pomocnik wykazuje się dużą skutecznością - w 11 meczach zdobył sześć bramek. Jego zespół z dorobkiem 28 punktów aktualnie jest wiceliderem czwartoligowych rozgrywek na Dolnym Śląsku.

- Jest to ciekawy pomocnik, który wyróżnia się na tle pozostałych piłkarzy w czwartej lidze - mówi Mirosław Jabłoński, szkoleniowiec Stomilu. - W naszym klubie nie ma osób profesjonalnie zajmujących się scoutingiem [wyszukiwaniem utalentowanych graczy - red.], które mogłyby osobiście przyjrzeć się jego umiejętnościom. Dlatego zaproponowałem, aby to Daniel przyjechał do nas na 3-4 dni.

Jak podkreśla trener biało-niebieskich, zaproszenie Daniela Gałacha na testy to nie przypadek. - Mam kilku znajomych z tego rejonu Polski [Kowary leżą w województwie dolnośląskim - red.], którzy informują mnie o ciekawych piłkarzach - tłumaczy Jabłoński. - W pewnym sensie jest to właściwa droga, aby przyjrzeć się danemu zawodnikowi. Z drugiej strony mamy wielu własnych wychowanków, z których chcemy skorzystać. Przykładem może być dwóch juniorów, którzy w ostatnim czasie ćwiczyli z nami, i chciałbym, aby nadal tak było.

Tymczasem pierwszoligowy Stomil w najbliższy piątek zmierzy się w Gdyni z tamtejszą Arką (godz. 20.30).

Pozostałe spotkania 14. kolejki:

- piątek: Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice (godz 19); - sobota: Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce (15), MKS Kluczbork - Bytovia Bytów (15),GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz (17), Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz (17), Wigry Suwałki - Zawisza Bydgoszcz (17); - niedziela: Wisła Płock - Chrobry Głogów (12.45, transmisja w Polsacie Sport), GKS Katowice - Dolcan Ząbki (12.45).

I LIGA

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: