Lider z Olsztyna podejmuje Nafciarzy. To nieobliczalny rywal

Po blisko miesięcznej przerwie i wyjazdowych meczach, piłkarze ręczni Warmii Traveland wracają do hali Urania. Podopieczni Giennadija Kamielina, którzy nieoczekiwanie przewodzą ligowej tabeli, podejmą rezerwy ekstraklasowej Orlen Wisły Płock.

Dzięki zwycięstwu w ubiegłotygodniowym spotkaniu nad MKS-em Grudziądz 32:21, szczypiorniści z Olsztyna awansowali na fotel lidera pierwszej ligi. Zespół prowadzony przez Giennadija Kamielina wygrał ostatnie pięć meczów z rzędu, a w sobotę postara się o szóste.

- Pozycja w tabeli motywuje nas do jeszcze cięższej pracy na treningach - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Traveland. - Na początku tygodnia oglądaliśmy nagranie wideo z występu Wisły II Płock przeciwko Spójni Gdynia [Nafciarze wygrali 28:21 - red.]. Szkoleniowiec uczula nas głównie na sposób wyprowadzania ataku przez przeciwnika. Mają oni kilka ulubionych zagrań w ofensywie i przed tym musimy się bronić.

Olsztynianie, w tym sezonie mierzyli się głównie z rywalami teoretycznie słabszymi, dlatego dopiero nadchodzące mecze pokażą, na co w rzeczywistości stać ich zespół. - O tym, czy nadal będziemy w czołówce, zdecydują m.in. spotkania z Wybrzeżem Gdańsk i Pomezanią Malbork - przyznaje Gawryś.

Nie oznacza to, że Warmia Traveland lekceważąco podchodzi do sobotniego starcia, pewna swego zwycięstwa. Ich rywal to wprawdzie rezerwy ekstraklasowej Orlen Wisły, ale w składzie ma wielu nieobliczalnych zawodników. Płocczanie prowadzeni przez szkoleniowca Roberta Jankowskiego dzięki szczelnej obronie tracą średnio 20 bramek na mecz. Ostatnio zaś zremisowali u siebie z Wolsztyniakiem 27:27.

- W sobotę nie wspomoże nas Daniel Żółtak [obrotowy Warmii - red.], który wciąż odczuwa skutki kontuzji odniesionej w Olsztynie - podkreśla bramkarz Mateusz Gawryś.

Początek meczu Warmia Traveland - Orlen Wisła II Płock, w sobotę o godz. 17 (hala Urania).

Pozostałe spotkania 7. kolejki:

- sobota: SMS ZPRP Gdańsk - Mueller MKS Grudziądz (godz. 12), Real-Astromal Leszno - MKS Kalisz (16), Wolsztyniak Wolsztyn - ŚKPR Świdnica (17), MKS Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork (18); - niedziela: Meble-Wójcik Elbląg - Sokół Browar Kościerzyna (14.30), Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk (15).

I LIGA

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: