Była gwiazda KKS Olsztyn zagra po drugiej stronie boiska

Karina Różyńska, która jeszcze nie tak dawno regularnie zdobywała punkty dla KKS Olsztyn, teraz zagra po drugiej stronie boiska. Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego najbliższy mecz rozegrają bowiem w Gdańsku.

Po dwóch porażkach, przed tygodniem koszykarki z Olsztyna przed własną publicznością pokonały SMS PZKosz Łomianki 88:76. To pozwoliło drużynie KKS awansować na 6. miejsce w tabeli. - Na tę chwilę jestem zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych - mówi szkoleniowiec Tomasz Sztąberski. - Trzeba jednak zauważyć, że początek spotkania z SMS-em znów był nieudany w naszym wykonaniu [po 2 minutach przegrywały 2:9 - red.]. Od samego początku musimy wychodzić na parkiet bardziej skoncentrowani.

Z kolejnym przeciwnikiem, którym będzie AZS Uniwersytet Gdański, zmierzą się w najbliższą niedzielę. Zespół z Trójmiasta do tej pory rozegrał dwa spotkania i w obu okazał się słabszy - z Uniwersytetem Warszawskim 74:68 i Pszczółką Lublin 59:55.

Nadchodzący mecz w Gdańsku zapowiada się bardzo ciekawie. To dlatego, że w barwach Uniwersytetu Gdańskiego wystąpi Karina Różyńska, która w latach 2011-2014 była czołowym strzelcem KKS-u. - Mimo całego szacunku dla jej osoby, teraz jesteśmy na przeciwnych frontach - mówi trener Sztąberski. - Zarówno ona, jak i my, w niedzielę będziemy dążyć do zwycięstwa. Niewątpliwie czeka nas trudne zadanie, zwłaszcza że Karina jest czołową postacią swojego nowego zespołu.

Olsztynianki na Pomorze udadzą się w pełnym składzie. Do kadry wracają bowiem Aneta Burandt oraz Anna Todys. - Chciałbym, aby swoją wysoką formę potwierdziła także Natalia Żukowska. W ostatnich spotkaniach pokazała, że możemy na nią liczyć - kończy trener KKS.

Początek niedzielnego meczu w Gdańsku o godz. 13.

Pozostałe spotkania 4. kolejki:

- sobota: SMS PZKosz Łomianki - SMS PZKosz II Łomianki (godz. 16.30), Mon-Pol Płock - PTS Lider Pruszków (18.30); - niedziela: AZS Uniwersytet Warszawski - Politechnika Gdańska (13.30), Grot Alles Pabianice - KS Basket 25 Bydgoszcz (15).

I LIGA

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: