GKS Tychy. Puchar Kontynentalny: Najtrudniejsza przeprawa z Anglikami

GKS Tychy będzie od piątku do niedzieli rywalizował w II rundzie hokejowego Pucharu Kontynentalnego. Wiele wskazuje na to, że sprawa awansu rozstrzygnie się w ostatnim meczu, gdy rywalem mistrza Polski będzie angielskie Coventry Blaze. 

GKS zagra kolejno z Partizanem Belgrad, Dunareą Galati oraz Coventry Blaze. Najsłabszą drużyną w tym gronie są Serbowie, którzy przyjadą do Tychów tylko dlatego, że w rywalizacji w turnieju zrezygnowali najpierw Bułgarzy, a potem Turcy.

Z Rumunami będzie już trudniej, ale to jednak wciąż ekipa, z której ograniem mistrz Polski nie powinien mieć problemów. W ubiegłym sezonie ekipa z Galati osiągnęła największy sukces w historii klubu i wywalczyła mistrzostwo Rumunii. W obecnym sezonie Dunarea jest liderem rozgrywek - wygrała aż 11 z 12 spotkań. O sile drużyny stanowi dobrze znany nad Wisłą słowacki napastnik Robert Krajci, były gracz Unii Oświęcim i KH Sanok.

Na zakończenie imprezy tyszanie zmierzą się z Coventry Blaze i to spotkanie powinno zadecydować o awansie. Zespół trenera Chucka Webera ma spore doświadczenie w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. W sezonie 2010/11 to właśnie Blaze zatrzymało Cracovię (6:1) na drodze do wielkiego finału PK. W angielskim klubie gra dobrze znany tyskim kibicom Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Jordan Pietrus, który w zeszłym sezonie występował w Sanoku.

- Chcemy wygrać ten turniej i zagrać w następnej rundzie. Mamy świadomość, że najcięższy pojedynek czeka nas z Coventry Blaze. Jestem jednak przekonany, że mamy silny zespół i odniesiemy zwycięstwo. Tworzymy świetny kolektyw, w drużynie panuje fantastyczna atmosfera. Uważam również, że mamy bardzo zbalansowany skład. Każda z naszych czterech formacji jest w stanie zmienić losy meczu na naszą korzyść. Gramy na własnym lodowisku i wierzymy, że nasi kibice nas nie zawiodą i stworzą wspaniałą atmosferę - mówi Mikołaj Łopuski, napastnik GKS-u.

Program turnieju

Piątek: godz. 15.30 Dunarea Galati - Coventry Blaze, 19.30 GKS Tychy - HK Partizan Belgrad

Sobota: 15.30 Coventry Blaze - HK Partizan Belgrad, 19.30 GKS Tychy - Dunarea Galati

Niedziela: 15.30 HK Partizan Belgrad - Dunarea Galati, 19.30 Coventry Blaze - GKS Tychy.

Więcej o: