Fiorentina - Lech Poznań. Kto zagra za Karola Linettego? Jan Urban nazwiska nie zdradza, ale mówi o...

Karol Linetty nie zagra w czwartkowym meczu Lecha Poznań z Fiorentiną. Zastąpi go prawdopodobnie Abdul Aziz Tetteh, choć trener Jan Urban nie chciał podać nazwiska zastępcy. W grę wchodzi też występ Dariusza Dudki. - Będzie to zawodnik bardziej defensywny - mówi szkoleniowiec Lecha.

Karol Linetty na pewno nie wystąpi w meczu Lecha Poznań z Fiorentiną w Lidze Europy. 20-letni pomocnik obejrzał przed dwoma tygodniami czerwoną kartkę w meczu z FC Basel. Linetty został wyrzucony z boiska w konsekwencji dwóch żółtych kartek za faule popełnione na środku boiska. Gdyby wychowanek Lecha został wykluczony za dwa napomnienia w rozgrywkach ligi polskiej, wtedy mógłby zagrać w kolejnym meczu. Przepisy UEFA są jednak surowsze - każda czerwona kartka skutkuje banicją w następnym spotkaniu.

Kto zagra we Florencji za Linettego? Opcji jest kilka, ale według naszych informacji najbardziej prawdopodobny jest występ w środku pola Abdula Aziz Tetteha. Jan Urban zdradził tylko, że chce wystawić za pozycji Linettego zawodnika o profilu defensywnym. Szkoleniowiec nie rozważa więc, by obok Łukasza Trałki zagrał Maciej Gajos lub Darko Jevtić. Drugim zawodnikiem, który może zastąpić w składzie reprezentanta Polski, jest Dariusz Dudka.

Urban chce wzmocnić środek pola silnym i dobrze grającym w defensywie pomocnikiem po tym, jak przeanalizował grę rywali. - Oni kumulują zawodników w środku pola. Mają pięciu zawodników w linii pomocy, robią tam gąszcz, schodzi do środka jeszcze jeden z napastników, czyli Rossi albo Babacar. Zmuszają przeciwnika, by zawęził swoje szyki i wtedy szukają podań do dwójki bardzo szeroko ustawionych pomocników, czyli Błaszczykowskiego i Pasquala - tłumaczy Urban.

Początek meczu Fiorentiny z Lechem Poznań w czwartek o godzinie 19. Relacja "na żywo" na poznan.sport.pl, transmisja na antenie TVP2.

Więcej o: