Nowatorski projekt pod egidą Czarnych Radom [ZDJĘCIA]

Partnerstwo Regionalne to nowy projekt wspierający rozwój siatkówki w miastach i gminach regionu radomskiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Czarni Radom, właściciel klubu PlusLigi Cerradu Czarnych Radom.

- Miałem przyjemność rozmawiania z każdym uczestnikiem projektu. W perspektywie budowanej hali istotnym elementem projektu jest promocja sportu, promocja naszej dyscypliny poza Radomiem - powiedział Mariusz Szyszko, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Czarni Radom i prezes Cerradu Czarnych.

Obok Starostwa Powiatowego w Radomiu, Gmin Wierzbica, Jedlińsk, Pionki, Przytyk, Zakrzew, Gózd, Garbatka-Letnisko, do projektu przystąpiły Miasta i Gminy Przysucha, Iłża, Białobrzegi oraz Kozienice. Robert Prygiel, drugi szkoleniowiec drużyny Cerrad Czarnych Radom nie ma wątpliwości, że Partnerstwo Regionalne to nowatorski pomysł nie tylko w skali kraju, a nawet Europy.

- Żaden klub jeszcze tego nie zrobił. Zdradzić mogę, że myśl poddał Igor Marszałkiewicz, wielki sympatyk naszego klubu i siatkówki. Było trochę z tym pracy, ale była to miła czynność. Będziemy promować nie tylko siatkówkę, klub Cerrad Czarnych Radom, ale i uczestników Partnerstwa Regionalnego - podkreślił trener Robert Prygiel.

Miasta i Gminy uzyskali tytuł Partnera Radomskiej Siatkówki, ale możliwość umieszczenia materiałów promocyjnych dotyczących Regionu między innymi przed i w trakcie meczów. - Sport jest bardzo skuteczną formą promocji. Nie zdradzę nic odkrywczego, jeżeli powiem, że niekiedy lepiej się to sprawdza niż wydanie wielu folderów. Pomysł naprawdę bardzo dobry - przyznał Mirosław Ślifirczyk, Starosta Powiatu Radomskiego.

Podczas spotkania w hotelu Aviator odbyło się losowanie meczów, w których Partnerzy Radomskiej Siatkówki będą promowani m.in. na koszulce libero. Meczem Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który odbędzie się 2 listopada sezon zainauguruje Miasto i Gmina Przysucha. Adam Pałgan nie krył zadowolenia. - Od dawna u siebie promujemy siatkówkę. Moim zdaniem warto skorzystać z tej szansy, choćby dlatego aby przyciągnąć do sportu młodzież - powiedział zastępca Burmistrza.

Tydzień później na strojach siatkarzy pojawi się herb Starostwa Powiatowego w Radomiu, później Wierzbicy, Jedlińska, Gozdu i następnych uczestników. - Naszym celem jest budowanie trwałej, partnerskiej współpracy. Jestem szczęśliwy, że udało nam się doprowadzić do realizacji tego pomysłu - zapewnił Mariusz Szyszko.

Uczestnicy Projektu: Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miasto i Gmina Białobrzegi, Gmina Garbatka-Letnisko, Gmina Gózd, Miasto i Gmina Iłża, Gmina Jedlińsk, Miasto i Gmina Kozienice, Gmina Pionki, Miasto i Gmina Przysucha, Gmina Przytyk, Gmina Wierzbica, Gmina Zakrzew.

Więcej o: