Olsztyńska triathlonistka pechowo zakończyła sezon

Nie tak wyobrażała sobie swój ostatni start w sezonie Magdalena Mielnik. Problemy z rowerem uniemożliwiły olsztyniance walkę o czołowe miejsca zarówno podczas Pucharu Świata w triathlonie jak i Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich.

W wojskowej imprezie, która odbywa się co cztery lata, a jej początek sięga 1995 roku, startują wyłącznie zawodowi żołnierze. Tegoroczna, szósta już edycja tych igrzysk odbyła się na początku października w koreańskim Mungyeong. Co tam robiła Magdalena Mielnik? Przypominamy, że olsztynianka pracuje w wojsku na stanowisku strzelca sportowego w stopniu szeregowca.

Nasza triathlonistka wystartowała w Korei zarówno w konkurencji indywidualnej jak i drużynowej. W pierwszej z nich zdobyła brązowy medal, choć na trasie nie ominęły ją przygody. Podczas jazdy na rowerze pękła dętka w jednym z kół i olsztynianka resztę trasy musiała pokonać pieszo z jednośladem w ręku. I wprawdzie ukończyła rywalizację to poniesione straty czasowe przekreśliły jej szanse na zwycięstwo.

Równie pechowo zakończył się dla Mielnik występ w Pucharze Świata rozgrywanym w tureckiej Alanyi. Po raz kolejny powodem był rower, który uległ awarii na tyle poważnej, że olsztynianka musiała wycofać się z zawodów. - Jest mi bardzo przykro, ponieważ zawiodłam kibiców, sponsorów, trenerów i przyjaciół - mówi Magdalena Mielnik. - Najbardziej żal formy, którą wypracowałam na koniec sezonu, a nie zdołałam jej w pełni zaprezentować. Niestety w tym sporcie, oprócz ducha walki i przygotowania fizycznego liczy się również sprzęt.

I dodaje: - Wracam do Olsztyna pod koniec października i planuję 2-3-tygodniowy okres roztrenowania. Potem rozpocznę wstępne przygotowania do kolejnego sezonu. Teraz najważniejszą kwestią będzie dla mnie zdobycie funduszy na nowy rower.

W ramach podziękowań dla kibiców, przyjaciół oraz sponsorów Magdalena Mielnik poprowadzi otwarty trening biegowy, który zaplanowano 27 października przy kapitanacie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" (godz. 18).

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .