Nafciarze zagrają w Głogowie. Relacja audio na żywo tylko u nas!

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nie zwalniają tempa. Po sobotnim meczu Ligi Mistrzów z mistrzem Chorwacji w Zagrzebiu pojechali we wtorek do Głogowa na ligowe spotkanie z Chrobrym. Mecz odbędzie się w środę o godz. 18. Relację audio na żywo znajdziecie na plock.sport.pl. Komentować będą ZG Spikerzy Jakub Chonchera i gościnnie Bogdan Wolny.

Tu znajdziecie relację na żywo z Głogowa

Chrobry Głogów, w którym od tego sezonu występuje reprezentacyjny kołowy Bartosz Jurecki (wcześniej grał w niemieckim SC Magdeburg), spisuje się poniżej oczekiwań. Po remisie na inaugurację z Gwardią Opole (23:23) i zwycięstwie z Górnikiem Zabrze (25:19) w kolejnych meczach głogowianie doznali pięciu porażek. Przełamanie złej passy nastąpiło w ostatniej serii ligowych spotkań, na wyjeździe pokonali Śląsk Wrocław (30:25). Chrobry z dorobkiem pięciu punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Dla nafciarzy, którzy grają co trzy dni na przemian mecze w Superlidze i Lidze Mistrzów, będzie to już szósty pojedynek w tym miesiącu. W sobotę grali w Zagrzebiu, gdzie niestety przegrali (25:29). - Od początku był to mecz walki - opowiada Bartosz Konitz, rozgrywający Orlen Wisły Płock. - Wiedzieliśmy, że Chorwaci rzucą się na nas i będzie tam bardzo ciężko o korzystny rezultat. Ale byliśmy na to przygotowani. Przez pierwsze 40 minut graliśmy jak równy z równym, nawet prowadziliśmy dwiema-trzema bramkami. W końcowych dwudziestu minutach zabrakło trochę koncentracji. Potem oglądaliśmy jeszcze ten mecz na wideo i sędziowie pozwalali na trochę więcej gospodarzom.

Teraz czas na występ w rodzimej Superlidze. - Każdy mecz w polskiej lidze po występie w Lidze Mistrzów jest trudny - dodaje Bartosz Konitz. - Pamiętam jeszcze z czasów gry w Pogoni Szczecin, jak jeździliśmy do Płocka czy Kielc, że zawsze tam walczyliśmy do ostatniej minuty. Nie mieliśmy nic do stracenia. W tym sezonie zespół z Głogowa może nie gra takiej piłki ręcznej, jaką by chciał, ale będzie walczył, w końcu wystąpi przed własną publicznością. Nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Musimy być skoncentrowani, zagrać na swoim poziomie i wygrać.

Płoccy piłkarze ręczni pojechali do Głogowa we wtorek po południu. Wcześniej odbyli trening. Mecz odbędzie się w środę o godz. 18. Relacja audio na żywo na plock.sport.pl. Komentować będą ZG Spikerzy Jakub Chonchera i Bogdan Wolny. Partnerem relacji jest mBank.

Więcej o: