Grad bramek Stomilu. Posiłki z pierwszej ligi były na wagę złota

Podopieczni Tomasza Aziewicza rozbili w weekend Mrągowię Mrągowo aż 5:0. - Podeszliśmy do tego spotkania z dużym zaangażowaniem, a piłkarze bardzo dobrze uzupełniali się na boisku - mówi szkoleniowiec czwartoligowego Stomilu II.

W sobotę po dwie bramki dla biało-niebieskich zdobyli Paweł Łukasik i Piotr Głowacki, a jedno trafienie dołożył Mateusz Jurczak. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i zasłużenie dopisaliśmy sobie kolejny komplet punktów - mówi Tomasz Aziewicz, szkoleniowiec Stomilu II Olsztyn. - Po pół godzinie gry prowadziliśmy już 4:0. Tak więc do przerwy, mecz można było uznać na rozstrzygnięty.

Przypomnijmy, że zaledwie dzień wcześniej, w piątek swój ligowy pojedynek rozegrała pierwsza drużyna Stomilu. W ramach 13. kolejki na zapleczu ekstraklasy olsztynianie na własnym stadionie ulegli Zagłębiu Sosnowiec 2:4. Taka sytuacja pozwoliła niektórym zawodnikom wystąpić także w meczu czwartoligowych rezerw. Mowa tu m.in. o Piotrze Głowackim czy Michale Trzeciakiewiczu.

- Wzmocnienie, które otrzymaliśmy od trenera Mirosława Jabłońskiego [szkoleniowiec pierwszego zespołu - red.] pomogło nam w odniesieniu tego zwycięstwa - nie ukrywa Aziewicz. - Podeszliśmy do tego spotkania z dużym zaangażowaniem, a piłkarze bardzo dobrze uzupełniali się na boisku.

W kolejnym ligowym spotkaniu rezerwy Stomilu zmierzą się z Zatoką Braniewo (sobota, godz. 15.30). - W tym przypadku także liczymy na posiłki z pierwszego zespołu - dodaje Tomasz Aziewicz.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:

Zatoka Braniewo - Mamry Giżycko 2:2, DKS Dobre Miasto - Błękitni Orneta 0:4, Warmiak Łukta - Orzeł Janowiec Kościelny 2:2, Start Kozłowo - Unia Susz 1:3, Polonia Pasłęk - Tęcza Biskupiec 0:5, Omulew Wielbark - Śniardwy Orzysz 2:0, Motor Lubawa - Pisa Barczewo 3:0.

IV LIGA

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: