Nie będzie meczu pokazowego Asseco Resovii. Przez kontuzje

Wobec problemów zdrowotnych sporej grupy siatkarzy Asseco Resovii nie dojedzie do skutku pokazowy mecz w ramach prezentacji zespołu, który miał się odbyć w sobotę. Bez zmian zostaje natomiast prezentacja zespołu w Galerii Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Pierwotny plan był taki, że najpierw o godz. 16.30 kibice i siatkarze mistrza Polski spotykają się w Galerii Rzeszów na prezentacji, a dwie godziny później, w hali Podpromie, rozgrywają wewnętrzny mecz pomiędzy sobą. Tyle tylko, że obecnie trener Andrzej Kowal miałby spore problemy, by zestawić dwa zespoły. Na mniejsze lub większe urazy narzekają Bułgar Nikołaj Penczew, Francuz Julien Lyneel, Ukrainiec Dmytro Paszycki, Piotr Nowakowski i Łukasz Perłowski, a rehabilitację dopiero co zakończył Amerykanin Thomas Jaeschke. Wobec tego rozgrywanie takiego pojedynku mijałoby się z celem. - Liczymy na zrozumienie naszych kibiców. Najważniejsze jest, by nasi siatkarze doszli do zdrowia na rozgrywki ligowe, które ruszają niebawem - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii, i dodaje: - 22 października na porannym treningu będą już wszyscy nasi siatkarze, wieczorem będą trenować w hali. Kibice zawsze mogą też przyjść na trening, a jedyna nasza prośba jest taka, by siadać w górnych sektorach hali.

Pierwsza okazja do zobaczenia siatkarzy Asseco Resovii w akcji będzie więc podczas Superpucharu Polski, który odbędzie się w Poznaniu 28 października. Mistrzowie Polski zmierzą się ze zdobywcą Pucharu Polski, Lotosem Treflem Gdańsk. Dwa dni później rzeszowianie zainaugurują PlusLigę pojedynkiem w Częstochowie z AZS-em. W Rzeszowie pierwszy raz siatkarze Asseco Resovii zaprezentują się na żywo podczas meczu Ligi Mistrzów 4 listopada.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: