Młoda Liga. Siatkarski thriller z Indykpolem w roli głównej

Po dwóch godzinach rywalizacji na boisku, rezerwy Indykpolu AZS Olsztyn odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ligi. Tym razem podopieczni trenera Macieja Rejznera pokonali u siebie Politechnikę Warszawską 3:2.

Oba zespoły przystępowały do niedzielnego spotkania w Kortowie, jako niepokonane od dwóch kolejek. Kto się spodziewał zaciętego meczu, mógł być usatysfakcjonowany bo siatkarze walczyli o każdy centymetr boiska. Dopiero w końcówce pierwszego seta dwa punkty przewagi wypracowali sobie gospodarze i zwyciężyli 25:22. W drugiej partii inicjatywę przejęli zawodnicy ze stolicy kraju i tym razem to oni wygrali wyraźnie 25:18.

- Cały czas mamy problem ze stabilizacją składu - mówi Maciej Rejzner, szkoleniowiec rezerw Indykpolu AZS Olsztyn. - To powoduje nasze problemy w przyjęciu zagrywki. Według mnie ten element gry kuleje u nas najbardziej. Bez tego nie ma mowy o podjęciu walki z silniejszym rywalem.

Kiedy akademicy z Olsztyna triumfowali w trzeciej odsłonie meczu (26:24) i objęli prowadzenie 2:1, wydawało się, że spotkanie dobiega końca. Nic bardziej mylnego. Proste niewymuszone błędy jak m.in. przejście linii środkowej boiska czy przekroczenie linii przy zagrywce, sprawiły że Politechnika wygrała 25:21 doprowadzając do tie-breaka. - Nie zapominajmy, że dla wielu moich zawodników jest to pierwszy sezon w tych rozgrywkach. Widać w ich grze trochę nerwowości, ponieważ chcą się pokazać z jak najlepszej strony - zaznacza Rejzner.

W piątym secie Indykpol AZS dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie wygrał 15:11, a cały mecz 3:2. - Zespół z Warszawy był na boisku bardzo konsekwentny - podkreśla trener Maciej Rejzner. - Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać prostych błędów przeciwnika. W wielu sytuacjach powinniśmy kiwnąć piłkę, a nie dostarczać im ją za darmo. Na szczęście udało nam się wygrać i z tego jestem zadowolony.

Następny mecz w Młodej Lidze siatkarze z Olsztyna rozegrają na wyjeździe z zespołem Cerrad Czarni Radom.

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:2

Sety: 25:22, 18:25, 26:24, 21:25, 15:11.

Indykpol AZS: Guzewicz, Koziatek, Kamiński, Ostaszyk, Jankuniec, Polak, Czebatul (libero) oraz Rutecki, Hatle, Wójcik, Brzesik.

Politechnika Warszawska: Graczyk, Berwal, Troczyński, Pluto, Szczypkowski, Udziela, Toropolski (libero), Starek (libero) oraz Kucharczyk, Janikowski, Witek.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 3:1, Effector Kielce - Skra Bełchatów 3:2.

MŁODA LIGA

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: