Siatkówka. PTPS Piła na rozpoczęcie sezonu postawił się czołowej drużynie ligi

Porażką, ale po tie-breaku, zakończył się pierwszy w tym sezonie ekstraklasy występ siatkarek PTPS Piła - przeciwko Muszyniance Muszyna.

Zespół gospodarzy to brązowy medalista poprzednich rozgrywek i także w tym roku jest typowany do walki o czołowe lokaty. Pilanki aż takich aspiracji nie mają. Kiedy więc Muszynianka wygrała dość pewnie dwa pierwsze sety z PTPS, wydawało się, że mecz zakończy się szybko.

W trzeciej partii jednak zespół z Wielkopolski szybko przejął inicjatywę i kilkupunktową przewagę utrzymywał przez większość seta. W końcówce miejscowe doprowadziły do remisu 20:20. Odpowiedź drużyny z Piły była jednak błyskawiczna - doprowadziły do stanu 24:21 i po chwili zakończyły partię przy pierwszej piłce setowej.

Podobny przebieg miała czwarta odsłona, bo PTPS też roztrwonił kilkupunktową przewagę i przegrywał nawet 21:22. Potem wygrał jednak trzy kolejne akcje, a po chwili doprowadził do remisu 2:2 w setach.

Doszło do tie-breaka, a w nim Muszynianka miała nawet sześć punktów więcej od ekipy gości (9:3). Mimo to pilanki odrobiły dystans i przy stanie 14:13 dla drużyny gospodarzy obroniły piłkę meczową. Ostatecznie faworytki wygrały piątą partię 16:14, ale zespół Nicoli Vettoriego wrócił z wyjazdu z punktem.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - PTPS Piła 3:2

Sety: 25:20, 25:22, 21:25, 23:25, 16:14

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Anna Grejman, Maja Savic, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Justyna Sosnowska, Julia Milovits - Aleksandra Krzos (libero) - Karolina Szczygieł, Kinga Hatala, Sylwia Pelc, Natalia Skrzypkowska, Izabela Śliwa (libero).

PTPS Piła: Kiesha Leggs, Dorota Wilk, Agata Babicz, Małgorzata Skorupa, Anita Kwiatkowska, Adrianna Kukulska - Olga Pauliukouskaja (libero) - Joanna Sobczak.

MVP: Natalia Kurnikowska