Zobacz, jak radomianie biegali po Starym Ogrodzie [ZDJĘCIA]

Biegacze amatorzy rywalizujący w cyklu o Grand Prix Radomia, mają za sobą ostatni tegoroczny start. Czwarty bieg rozegrany został w Starym Ogrodzie.

Alejkami odrestaurowanego parku wytyczono pętle o długości 1340 metrów. Panie miały do pokonania dwa okrążenia, panowie cztery. Wśród kobiet triumfowała Ewelina Płatos, zaś rywalizację mężczyzn wygrał Mateusz Dębski. Zanim walki przystąpili dorośli, na starcie stanęli najmłodsi. Dla przedszkolaków przygotowano trasę o długości 100 metrów. Wśród dziewczynek najlepszą okazała się Maja Rucikowska. W grupie chłopców najszybciej dystans 100 metrów pokonał Dominik Królikowski. Dla nieco starszych biegaczy, uczniów szkół podstawowych przygotowano trasy o długościach od 200 do 600 metrów.