Jan Kłębek mistrzem Europy w karate tradycyjnym!

Trener i założyciel Płockiej Akademii Karate Tradycyjnego wywalczył złoty medal w kumite drużynowym podczas XXXII Mistrzostw Europy w karate tradycyjnym. W "złotej" drużynie oprócz Jana Kłębka byli Kasper Kawecki ("Sokół" Aleksandrów Łódzki), Dawid Rojowski (Kluczborski KK) i Maciej Szcząchor (KK Pruszków).

Zawody odbyły się w Wilnie. Reprezentacja Polski w karate tradycyjnym spisała się bardzo dobrze. Polacy w kategorii seniorów wywalczyli 6 złotych medali w konkurencjach indywidualnych i 5 w drużynowych. Zdobyli również 6 srebrnych i 6 brązowych krążków.

Znakomicie spisali się również młodsi zawodnicy: w indywidualnych konkurencjach młodzieżowcy i juniorzy zdobyli po 15 medali, kadeci - 14. W konkurencjach drużynowych dołożyli jeszcze cztery medale. W mistrzostwach w hali Siemens Arena rywalizowali zawodnicy z 15 państw. Równocześnie rozgrywany był tam IV Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym wystartowali najmłodsi zawodnicy karate tradycyjnego.