Były siatkarz AZS Częstochowa Andrzej Szewiński przekaże swoje trofea do HSC

We wtorek w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się spotkanie z byłym siatkarzem AZS-u Częstochowa Andrzejem Szewińskim, który przekaże swoje sportowe trofea do archiwum pamiątek.

- 20 października o godz. 10 Hala Sportowa Częstochowa zaprasza wszystkich fanów sportu na wyjątkowe spotkanie - mówi Małgorzata Iżyńska, kierownik do spraw marketingu i sprzedaży HSC. - Były zawodnik AZS Częstochowa, a obecny senator RP pan Andrzej Szewiński wypożyczy swoje sportowe trofea do archiwum pamiątek, które Spółka HSC powołała, aby kultywować pamięć i tradycję naszych sportowców.

Popularny "Szewin" może pochwalić się sporym sportowym dorobkiem. - Andrzej Szewiński w trakcie swojej kariery siatkarskiej trzykrotnie wywalczył tytuł Mistrza Polski z AZS Częstochowa - wylicza Małgorzata Iżyńska. - Z reprezentacją Polski juniorów wystąpił na mistrzostwach Europy w 1988 i mistrzostwach świata w 1989. W reprezentacji Polski seniorów zadebiutował 27 grudnia1989, w towarzyskim spotkaniu z UCLA Los Angeles. W 1993 r. wystąpił na Letniej Uniwersjadzie, zdobywając z drużyną srebrny medal, a następnie na mistrzostwach Europy, zajmując z drużyną siódme miejsce. W sezonie 1992/93 zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika ligi. Łącznie w biało-czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach. Zakończył karierę w 2005, obejmując później funkcje kierownicze w zarządzie klubu AZS Częstochowa, m.in. do 2007 był jego prezesem.

Wtorkowe spotkanie z Andrzejem Szewińskim rozpocznie się w HSC o godz. 10.

Więcej o:
Copyright © Agora SA