W Stali ewolucja, Słoweniec też został na kolejny sezon

Pierwszy był ?Puk? Iversen, teraz umowę z gorzowskim klubem żużlowym na 2016 rok przedłużył Matej Zagar. - Obie strony chciały kontynuować współpracę, dlatego w czasie negocjacji nie było żadnych problemów - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Mamy więc w składzie zajęte już cztery miejsca, bo na pozycjach juniorskich dalej będziemy oglądać Bartka Zmarzlika i Adriana Cyfera.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zagar zdążył już zapisać się w gorzowskiej drużynie złotymi zgłoskami, bo przecież w 2014 roku pomógł odzyskać dla Stali złoty medal drużynowych mistrzostw Polski.

32-letni Słoweniec zdecydował się zostać w Gorzowie na siódmy sezon, startował dla nas w latach 2009-15, z przerwą w 2013 roku na występy w Starcie Gniezno.

W 2015 r. w rankingu żużlowców ekstraklasy spadł z 18. pozycji na 20. Średnią biegową "wykręcił" jednak prawie identyczną jak sezon wcześniej. Spadł z 1,871 pkt na 1,870. W kończącym się sezonie wygrał gorzowską rundę Grand Prix. - Jestem zadowolony z zatrzymania Nielsa i Mateja, bo to są żużlowcy, którzy mają wciąż apetyty, aby być liderami gorzowskiej drużyny. Szczególnie po niezbyt udanych występach w minionym sezonie, gdzie każdy coś zawalił. Wyjątkiem był tylko Bartek Zmarzlik. Pracujemy nad takimi zmianami, aby Stal nadal dowodzona przez trenera Stanisława Chomskiego zaraz wróciła do walki o ligowe medale - powiedział prezes naszego klubu Ireneusz Maciej Zmora.

Stal zaczyna kompletować skład. "Puk" nadal będzie jeździł w Stal

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.