Vardar sensacyjnie przegrał w Danii

Nie ma już drużyny z kompletem punktów w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Vardar Skopje, lider grupy B przegrał w piątej kolejce na wyjeździe z KIF Kolding 31:33 (15:17).

Macedończycy w dotychczasowych czterech meczach odnieśli komplet czterech zwycięstw. Natomiast na zupełnie przeciwnym biegunie byli Duńczycy, którzy nie zdobyli nawet punktu, a m.in. zostali rozgromieni u siebie przez Rhein-Neckar Löwen 18:30. Tym razem gospodarze od początku postawili jednak mocne warunki. W ekipie gości a nie grali bramkarz Arpad Sterbik oraz leworęczny, znakomity rozgrywający Alex Dujszebajew. Do przerwy gospodarze prowadzili 17:15.

Drugą połowę goście rozpoczęli bardzo dobrze, szybko doprowadzili do remisu. Potem Kolding znów potrafił wypracować sobie przewagę, którą utrzymał do końcowego gwizdka. Sensacja stała się faktem - Vardar przegrał z ostatnią drużyną tabeli.

W sobotę do Skopje przyjedzie Vive Tauron Kielce. Początek spotkania o godz. 17.30.

Inne wyniki grupy B:

Montpellier - IFK Kristianstad 30:26 (13:14), Rhein-Neckar Löwen - MOL-Pick Szeged 30:25 (13:13)