Uczestnik Ligi Mistrzów nie miał litości dla młodej Olimpii Szczecin

Olimpia Szczecin przegrała z mistrzem Polski Medykiem Konin aż 1:10 w 10. kolejce ekstraklasy piłkarskiej kobiet.

Mecz rozegrano w Koninie. Już do przerwy bramkarka Olimpii Beata Watychowicz musiała sześć razy wyciągać piłkę z siatki. W drugiej połowie Medyk już tak mocno nie naciskał, ale i tak miał kolejne szanse.

Co ciekawe, w 61. minucie Roksana Ratajczyk zdobyła gola dla Olimpii (pokonała szczeciniankę Annę Szymańską, która od trzech sezonów gra w Medyku). Było to przy stanie 8:0 i - uwaga - był to pierwszy gol stracony przez mistrzynie w tym sezonie.

W zemście gospodynie wbiły jeszcze dwie bramki i Olimpia zakończyła mecz z dwucyfrówką. W tym sezonie przegrała tak wysoko u siebie z Górnikiem Łęczna (0:9).

Olimpia jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale ma dwa mecze rozegrane mniej od konkurentek.