Chemik Police bez problemów ogrywa Pałac Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Mistrz Polski od wygranej 3:0 rozpoczął nowy sezon ekstraklasy siatkarek.

Przed spotkaniem w Azoty Arenie kibice podziękowali siatkarkom Chemika Police za pierwsze trofeum wywalczone w nowym sezonie. W czwartek policzanki wygrały Superpuchar, pokonując w Zawierciu Atom Trefl Sopot 3:0. I w niedzielę puchar zaprezentowały, a kibice mogli robić sobie specjalne 'fotki'.

Skoro tam i z tak mocnym przeciwnikiem uporały się bez straty seta, to tego samego fani oczekiwali po spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz, który poprzedni sezon zakończył na ostatnim miejscu. Nie spadł, bo Orlen Liga jest "zamknięta". Ten sezon niewiele zmieni. Chemik nadal powinien dominować w kraju, a Pałac może mieć ciężko.

Trzy sety, trzy bez historii, pod pełną kontrolą Chemika. Najważniejsze - dobry początek sezonu, a w głowach już środowy rewanż z Atomem, tym razem w walce o ligowe punkty. A za 10 dni pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń.

Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0

Sety: 25:14, 25:18, 25:16.

Chemik: Wołosz, Veljković, Bednarek-Kasza, Jagieło, Havelkova, Montano oraz Zenik (libero) - Bełcik, Kowalińska, Werblińska, Pena, Gajgał-Anioł, Mróz, Maj-Erwardt.

I liga siatkarek

Na zapleczu ekstraklasy też zwycięstwo Chemika Police, ale... mało kto się spodziewał, że spotkanie z Politechniką Gliwice zakończy się po tie-breaku. Policzanki były wiceliderkami, a Politechnika zamykała tabelę. Na parkiecie różnicy nie było i dopiero 5. set przesądził o sukcesie Chemika.

PSPS Chemik Police - Politechnika Gliwice 3:2 (19:25, 25:12, 25:23, 24:26, 15:12)