Po Barcelonie: Jurecki z Zormanem liderami ataku, udana zmiana Szmala [STATYSTYKI]

Michał Jurecki, podobnie jak w meczu z Rhein-Neckar Löwen był liderem kieleckiej ofensywy. To m.in. jego świetna gra pozwoliła odrobić Vive Tauron Kielce straty w starciu z wielką Barceloną.

Popularny "Dzidziuś" zdobył siedem bramek w dziesięciu rzutach, a ponadto miał cztery asysty. W dodatku pięć goli zdobył w drugiej połowie, w trudnych dla kieleckiego zespołu momentach. W pojedynkę (trzy trafienia z rzędu między 36 a 39 minutą) doprowadził do remisu 19:19.

Bardzo dobrze spisywał się również w ataku Uros Zorman. Słoweniec, który w ostatnich tygodniach znajduje się w wybornej formie miał stuprocentową skuteczność (3/3), pięć asyst i wywalczył karnego. Po stronie minusów cztery straty. Kolejny raz skutecznością błysnął Tobias Reichmann. Niemiec był bezbłędny w pięciu rzutach. Słabiej niż zwykle w tym elemencie spisał się za to tym razem Krzysztof Lijewski, który zmarnował trzy rzuty w czterech próbach.

Wreszcie dobry mecz rozegrał Sławomir Szmal. Popularny "Kasa" zmienił słabo dysponowanego Chorwata Marina Sego i bronił na dobrym poziomie. Kilka razy zatrzymał mocne rzuty z drugiej linii największych asów Barcelony: Filipa Jichy oraz Kirila Lazarova.

Statystyki zawodników Vive Tauron Kielce:

Marin Sego: 2/11 - skuteczność 18 procent

Sławomir Szmal: 13 obron na 34 rzuty - skuteczność 38 procent

Mateusz Jachlewski: skuteczność 4/5

Manuel Strlek: 0/2

Michał Jurecki: 7/10, 4 asysty, 2 bloki, wywalczył karnego, 3 straty

Karol Bielecki: 1/3, asysta

Piotr Chrapkowski: 1/1, 2 bloki

Uros Zorman: 3/3, 5 asyst, wywalczył karnego, 4 straty

Grzegorz Tkaczyk: 1/3, strata

Krzysztof Lijewski: 1/4, 3 asysty, przechwyt, blok

Denis Buntić: 1/1, 2 asysty, 3 straty

Tobias Reichmann: 5/5 Ivan Cupić: 2/2, asysta

Julen Aginagalde: 4/4, strata

Mateusz Kus: 2 bloki, przechwyt

Więcej o: