Eliminacje Euro 2016. Piłkarze Lecha Poznań poznali rywali w barażach o turniej we Francji. To Irlandia i Norwegia

Węgrzy zagrają z Norwegią (pierwszy mecz na wyjeździe), a Bośnia i Hercegowina zmierzy się z niedawnymi rywalami Polaków, zespołem Irlandii - tak wskazało losowanie par barażowych Euro 2016. Węgrzy i Bośniak z Lecha Poznań mają szansę na wyjazd na mistrzostwa Europy do Francji

Węgry oraz Bośnia i Hercegowina zagrają w barażach o Euro 2016 we Francji. Żadnej z tych ekip nie udało się awansować bezpośrednio na turniej, jak choćby Polsce, chociaż Węgrzy byli tego bardzo bliscy. Tu można przeczytać o okolicznościach, w jakich znaleźli się w barażach . Węgrzy ustąpili miejsca Irlandii Północnej i Rumunii, wyprzedzili natomiast Finlandią (z Kasprem Hämäläinenem i Paulusem Arajuurim), Wyspy Owcze i Grecję. W ich barwach w eliminacjach grali Gergo Lopvrencsics i Tamas Kadar, więc jeśli Madziarzy sobie poradzą i awansują na dużą imprezę po raz pierwszy od mundialu w Meksyku w 1986 roku, będą mieli okazję na nią pojechać.

Zespół Bośni i Hercegowiny, do której ostatnio powoływany jest bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić, został wyprzedzony przez Belgię i Walię. Znalazł się w tabeli jednak wyżej od Izraela, Cypru i Andory.

Wszystkie pary play-off: Ukraina - Słowenia

Szwecja - Dania

Bośnia i Hercegowina - Irlandia

Norwegia - Węgry

Mecze barażowe odbędą się 12-14 oraz 15-17 listopada.

Więcej o: