Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie: Trenerzy jadą na staż do ADO Den Haag

Wymiana wiedzy z zagranicznymi ośrodkami i kontynuacja szkolenia według najlepszych europejskich wzorców - to fundament współpracy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Już w poniedziałek grupa trenerów z Lubina wyjedzie na staż do holenderskiego klubu ADO Den Haag.

Szkoleniowcy z Lubina będą cyklicznie wizytowali holenderskie kluby. Skorzystają przy tym z doświadczenia byłego dyrektora akademii.

- Richard Grootscholten współpracował z najlepszymi akademiami w swoim kraju, dzięki czemu nasi szkoleniowcy mogą liczyć na dostęp do najlepszej wiedzy. Wsparcie Richarda ma dla nas dużą wartość i pozwoli utrzymać tempo rozwoju naszego ośrodka - podkreśla Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin.

Holender do końca roku będzie konsultantem wspierającym działanie ośrodka.

Najbliższy staż rozpocznie się 19 października i potrwa cztery dni. W tym czasie trenerzy będą obserwować, jak z młodzieżą pracują specjaliści z ADO Den Hag, klubu holenderskiej ligi Eredivisie. Ich wychowankami są m.in. zawodnicy reprezentacji Holandii Romeo Castelen i Eljero Elia.

- Nasz wyjazd to coś więcej niż tylko obserwacja. Zaplanowaliśmy także konsultacje z trenerami, podczas których będziemy mieli okazję zapoznać się z filozofią pracy w miejscowej akademii. Dobre rozwiązania będziemy się starali wdrażać u siebie - zapowiada Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Richard Grootscholten zwraca uwagę, że choć Zagłębie ma już akademię na europejskim poziomie, to włodarze klubu doskonale wiedzą, że gwarantem sukcesu jest ciągły rozwój. - Akademia jest na dobrej drodze do tego, żeby dołączyć do europejskiej czołówki. Przed zarządzającymi ośrodkiem kolejny ważny krok - rozwój transferu profesjonalnego know-how w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Cieszę się, że zrobimy go razem - mówi Holender.

Staż w ADO Den Hag jest kolejną odsłoną współpracy z uznanymi europejskimi klubami. Wcześniej szkoleniowcy wizytowali między innymi ośrodki Benfiki Lizbona, Borussi Dortmund, Bayeru Leverkusen, Schalke 04 Gelsenkirchen, Vitesse Arnhem, Ajaksu Amsterdam, Feyenordu Rotterdam i Sparty Rotterdam.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.