Developres przegrywa na inaugurację ORLEN Ligi. Z wicemistrzem Polski

Od porażki sezon w ORLEN Lidze rozpoczęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza we własnej hali uległy wicemistrzyniom Polski, PGE Atomowi Trefl Sopot 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zdawały sobie sprawę, że na inaugurację ORLEN Ligi czeka ich trudne zadanie. Do Rzeszowa przyjechał bowiem wicemistrz Polski, PGE Atom Trefl Sopot. W dodatku podrażniony czwartkową porażką w Superpucharze Polski z Chemikiem Police 0:3.

Faworyt nie zawiódł. Zwyciężył bez straty seta, bo zawodniczki z Sopotu lepiej przyjmowały i były skuteczniejsze w ataku.

Przyjęcie szwankowało natomiast w drużynie Developresu. Gospodynie przyjmowały zaledwie z 29-procentową skutecznością. To przełożyło się na atak zarówno w pierwszej jak i trzeciej partii. Te odsłony od początku toczyły się pod dyktando wicemistrzyń Polski, które gładko wygrały do 18 i 15.

Rzeszowianki żałować mogą natomiast drugiego seta. W nim wyrównana walka trwała praktycznie do ostatniej piłki. Dobra gra blokiem Any Otasević, skuteczne ataki Magdaleny Hawryły, Joanny Kapturskiej, Agaty Skiby, a także aż osiem błędów własnych przyjezdnych sprawiły, że Developres był bardzo bliski wygrania tej odsłony. Gospodynie w końcówce prowadziły po ataku z drugiej piłki rozgrywające Weseły Bonczewy 22:20. Sopocianki jednak szybko wyrównały. Po bloku na Kapturskiej na zagrywkę weszła Maret Balkestein-Grothues. Holenderka serwisem wywalczyła piłkę setową, którą po chwili na punkt zamieniła na kontrze Klaudia Kaczorowska. Porażka do 23 podcięła skrzydła siatkarkom trenera Mariusza Wiktorowicza i w efekcie Developres zanotował pierwszą porażkę w tym sezonie.

Drużynę z Sopotu do zwycięstwa poprowadziła wspomniana Balkestein, która otrzymała nagrodę MVP. Holenderka zdobyła 15 punktów, atakując z 60-procentową skutecznością. Miała też wysoki procent w przyjęciu (67 proc. skuteczności).

Sety: 18:25, 23:25, 15:25

Developres: Otasević, Kapturska, Hawryła, Śliwińska, Bonczewa, Skiba i Borek (libero) oraz Budzoń, Jagodzińska, Wańczyk, Warzocha, P. Filipowicz (libero), Nowakowska, Głaz.

PGE Atom Trefl: Tokarska, Balkestein, Miros, Radenković, Cooper, Kaczorowska i Durajczyk (libero) oraz Zaroślińska, Łukasik, Kaczmar, Efimienko,

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.