SKS Hajnówka wygrywa bez problemu. BAS z punktem. Potknięcie Centrum

SKS Hajnówka zdecydowanie wygrał 3:0 z Wolą Warszawa i został samodzielnym liderem II ligi. Borykający się z kontuzjami BAS Białystok przegrał 2:3 u siebie z Legią Warszawa. Niespodziewanie pierwszą porażkę zaliczył zespół Centrum Augustów, który u siebie uległ 0:3 Huraganowi Międzyrzec Podlaski.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

SKS Hajnówka w II lidze jak na razie nie ma sobie równych. W sobotę hajnowski zespół łatwo ograł 3:0 w swojej sali drużynę MOS Wola Warszawa. Podopieczni Witolda Kaczmarka w czterech meczach stracili tylko seta i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli.

Niespodziewanie w czwartej kolejce porażkę poniósł zespół Centrum Augustów, który na swoim boisku przegrał 0:3 z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Wpływ na przebieg spotkania miała kontuzja już w pierwszym secie grającego trenera Centrum Wojciecha Iwanowicza.

- Huragan przez cały mecz zagrał bardzo dobrze zagrywką, a u nas w tym elemencie jedynie Kamil Skrzypkowski radził sobie - mówi Iwanowicz. - Ponadto w pozostałych elementach także wypadliśmy słabo. Zresztą to był nasz jeden ze słabszych meczów w ogóle w drugiej lidze. Po moim zejściu graliśmy praktycznie bez prawego ataku i Huragan miał ułatwione zadanie z ustawianiem bloku.

Z kolei BAS Białystok po pięciu setach uległ u siebie Legii Warszawa.

- Z powodu kontuzji nie mogli zagrać środkowy Krzysztof Kowalewski i nasz przyjmujący Artur Karniłowicz i to miało znaczący wpływ na wynik tego meczu - opowiada Eugeniusz Iwaniuk, drugi trener BAS-u. - Ponadto zagraliśmy słabo w bloku i przy tej zagrywce jaką pokazał rywal powinniśmy lepiej wypaść na przyjęciu.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

SKS Hajnówka - MOS Wola Warszawa 3:0

Sety: 25:18, 25:20, 25:16.

SKS: Małachowski, Wierzbicki, Saczko, Bernatowicz, Sterna, Sapiński, Kuś (libero) oraz Drobniuch, Górski, Daraszkiewicz.

Centrum Augustów - Huragan Międzyrzec Podlaski 0:3

Sety: 21:25, 25:27, 22:25.

Centrum: Iwanowicz, Haraburda, Szlejter, Skrzypkowski, Maron, Nowak, Ostaszewski (libero) oraz Gościński, Jankiewicz, Szczytko, Józefowski.

BAS Białystok - Legia Warszawa 2:3

Sety: 25:23, 19:25, 21:25, 27:25, 10:15.

BAS: Maluchnik, Leik, Cylwik, Kuźma, Ignaciuk, Szorc, Tyszkowski (libero) oraz Woronecki, Bielak.

Inne mecze 4. kolejki

Huragan Wołomin - AZS II Olsztyn 0:3. Mecz Metro Warszawa - Uniwersytet Czołg Warszawa zostanie rozegrany w niedzielę.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off.

Więcej o: